UPB Energy uzvar Latvijas čempionātā!Latvijas ūdens motosporta čempionāta piektais posms Liepājā nekļuva par mājinieku – komandas "UPB Energy" pilotu – triumfa dienu, tomēr ar sasniegtajiem rezultātiem bija gana, lai sezonas kopvērtējuma bilance mūsējiem būtu itin sekmīga – trīs individuālie čempionu tituli, kā arī 1. vieta komandu vērtējumā.

Komandas "UPB Energy" vadītājs un pilots Ēriks Ķiepe-Kipge jau pēc sacensībām "Kurzemes Vārdam" skaidroja, ka dalībnieku skaita ziņā Liepājas posmu nevar saukt par labi apmeklētu: "Visticamāk, ka daudzi nobijās no divas dienas Liepāju plosījušajiem vējiem un vienkārši nolēma ietaupīt degvielu, paliekot mājās. Galu galā šogad Igaunijā daudzi Latvijas piloti uz savas ādas jau izbaudīja dabas kaprīzes, kad spēcīgā vēja dēļ tika atcelts Baltijas čempionāta posms."

Iespējams, ka neatbraukušajiem sportistiem daļēji bija taisnība, jo vēja un viļņu dēļ laivu vadīšana bija stipri apgrūtināta – vairākās klasēs braucamie, kuru deguni brīžiem saslējās tik augstu, šķēla ūdeņus gandrīz vai 45 grādu leņķī, kā arī bīstami svaidījās pa kanāla viļņiem. Viena laiva arī apgāzās, turklāt ar šādu sasniegumu var palepoties mūsu pašu Artūrs Brolītis, kuram gan neveiksme savā laukumā – pēdējā 6. vieta posmā – neliedza sezonu pabeigt S-550 klases kopvērtējuma 1. pozīcijā.

Uz laika apstākļu ietekmi norādīja vēl viens šās klases pilots no Liepājas Pēteris Pelnēns, kurš "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka viņam gana ekstrēmi šķituši mači pirms nedēļas Dunaujvārošā, tomēr Liepājā braukt esot bijis pat vēl grūtāk, brīžiem laivu stūrēja nevis piloti, bet gan vējš, savukārt bedres ūdenī tik ļoti atgādināja ceļu caurumus, ka varētu vilkt paralēles ar autoralliju. Tam piekrita rallijā spēkus izmēģinājušais Ē.Ķiepe-Kipge, kurš ar sāpju izteiksmi sejā secināja: "Jā, nieres pamatīgi atsistas." Neskatoties uz laivu nelielo skaitu, līdzjutējiem bija kur piesiet acis – gan laivu lidojumiem pāri viļņu galotnēm, gan spraigajai cīņai dažās laivu klasēs, bet sevišķi krāšņi bija abi līkumi, kur, atkarībā no bremzēšanas straujuma un trajektorijas, piloti gaisā zīmēja krāšņas varavīksnes. Sacensības šogad notika nevis posmā starp abiem tiltiem, bet gan kanāla jūras pusē, faktiski visas promenādes garumā, īpašu interesi radīja arī trīs prestižās F-2 klases jeb otrās formulas laivu līdzdalība.

No liepājniekiem šajā posmā 1. vietu izcīnīja tikai divi "UPB Energy" piloti – Ēriks Ķiepe-Kipge (O-500 klase) un Māris Vasiļevskis (RN-2000), bet komandu vērtējumā mājinieki zaudēja divus punktus Bauskas vienībai "Mēmeles sports" un ierindojās 2. vietā. Sezonas kopvērtējumā Liepājas komanda gan nosargāja 1. vietu, bet sezonas individuālajā vērtējumā par Latvijas čempioniem ir kļuvuši trīs mūsējie. Jau pirms pēdējā posma zelta medaļu bija nodrošinājis Ē.Ķiepe-Kipge, kritiens un pēdējā vieta Liepājā nespēja S-550 klasē 1. vietu laupīt Artūram Brolītim, bet par T-500 klases uzvarētāju kļuva Jānis Zarečņevs, kurš Liepājā bija trešais.

Dažiem citiem mūsējiem tik labi neveicās. Sezonas kopvērtējumā pēc Liepājas posma divas pozīcijas zaudēja Māris Gūža (JT-250) – no 5. uz 7. vietu, bet Gatis Gibners (T-500) un Pēteris Pelnēns (S-550) no otrās vietas atkrita uz trešo.

Andris Sudmalis,
"Kurzemes Vārds"

1

"Lidojošā holandieša" – liepājnieka Māra Gūžas braucamajam – vējainajā un viļņainajā dienā vienīgā saķere ar ūdens virsmu brīžiem bija tikai dzenskrūve.
31.08.2010