Uģis Gross uzvar Skandināvijas pirmajā posmā F2 ātrumlaivāmSestdien Zviedrijas pilsētā Norā aizvadīts pirmais Skandināvijas atklātā čempionāta posms ūdensmotosportā ātrumlaivu F- 2 klasē un uzvaru tajā guvis pērnās sezonas Eiropas čempions Uģis Gross („Kalnciems Racing Team”.). U.Gross uzvarēja ne tikai galvenajās sacīkstēs, bet arī vienā no sprinta braucieniem un otrajā sprintā savukārt bija trešais.


Uģis Gross sacīkstēs uzvarēja visai pārliecinoši, kaut pats teic, ka visādi varēja gadīties un sacīkšu finišā viņš bijis tikai vienu taisni priekšā somam Mihaelam Neilundam. Trešajā vietā vēl viens somu sportists Mikijs Forss, ka startēja ar ļoti ātro bijušā pasaules čempiona zviedra Jūnasa Andersona laivu. „Vispār jau gāja ļoti labi, ūdens bija samērā mierīgs, trīs boju distance ik aplī un izdevās labi piemēroties šiem apstākļiem. Izdarījām šādas tādas regulācijas pirms braucieniem un DAC laiva gāja labi,” – pēc sacīkstēm atzina „Kalnciems Racing Team” pilots Uģis Gross.
Grosam arī pārliecinoša uzvara vienā no sprinta braucieniem, kurā tiek veikta saīsināta distance. Otrajā sprinta distancē sportisti izkārtojas pie starta pontona apgrieztā secībā pēc ieņemtajām vietām un arī šādos apstākļos Grosam izdevās tikt līdz trešajai vietai. Pēc Skandināvijas pirmā posma Uģis Gross kļuvis pār pārliecinošu līderi kopvērtējumā, jo ieskaitē tiek vērtēti gan sprinta braucieni, gan galvenās sacīkstes. Citi Latvijas piloti šoreiz dažādu iemeslu dēļ pirmajā posmā nepiedalījās.
 Jūnijā ūdensmotosportā būs vairāk pašmāju sacensību, jūlijā atsāksies gan Skandināvijas čempionāts, gan Eiropas kausu izcīņa, augustā Rīgā notiks pasaules kausa izcīņas otrais posms F- 2 klasē.

Informāciju sagatavoja :
Kalnciems Racing Team

02.06.2008