Uģis Gross sestais F- 1 uz ūdens Portugāles posmā.Sestdien Portugālē, Portimao sākās jaunā sezona F- 1 uz ūdens. Latvijas pilots Uģis Gross, kurš šosezon startē vienā komandā „Zepter” ar itālieti Gvido Kapelīni, pirmajā posmā izcīnīja augsto sesto vietu. Viņa komandas biedru Kapelīni pēdējos apļos pievīla dzinējs un Kapelīni ieņēmis desmito vietu.


Sestdien jau brīvie treniņi un oficiālā kvalifikācija pierādīja, ka Uģis Gross ir gana ātrs sezonas pirmajā posmā. Viņam izdevās sasniegt septīto labāko apļa laiku 20 pilotu konkurencē. Gross uzsver, ka varbūt būtu pat labāk, taču uz kvalifikācijas pašu sākumu vēl nav bijusi īsti kārtībā laiva un ūdenī iebraucis minūtes 15 vēlāk, kad sācis pūst stiprāks vējš.

Sestdienas pēcpusdienas sacīkstēs Uģis Gross startēja no septītās pozīcijas un finišā sasniedza pat sesto vietu . Šogad sportistiem jābrauc 30 minūtes ik braucienā, plus vēl divi apļi sākot no līdera. „ Pats brauciens bija interesants, taču arī ne viegls – trīs reizes tika parādīti dzeltenie karogi un šajā laikā apdzīt nevar. Jau pirmajā aplī kāds no braucējiem piedzīvoja avāriju, tūdaļ pēc tam aizdegās Endija Eliota laiva un vēlāk vēls viens negadījums. Kopumā gan esmu apmierināts, Kapelīni brauca man nedaudz priekšā, bet viņam pēdējā aplī salūza dzinējs.” Par pirmā posma uzvarētāju kļuva AAE pilotsAhmeds Al Hamdi, kas par nepilnām divām sekundēm apsteidza amerikāni Džeju Praisu, trešais zviedrs Jūnass Andersons. Labākie astoņi pilotispēja veikt 38 apļus, turklāt distance bija sarežģīta, ar astoņiem pagriezieniem ik aplī.

Jau rīt Portimao būs otras sacensības, kas tāpat sākies ar brīvajiem treniņiem un jaunu kvalifikāciju. Lai varētu tikpat sekmīgi startēt, Grosa laivai nomainīts dzinējs, jo paļauties uz izturību divos mačos nevarot. Arī otrajā braucienā labākie desmit piloti tiks pie ieskaites punktiem, kuri tiks tāpat vērtēti sezonas kopvērtējumā. „Sezonas sākums ir izdevies, par ko paldies arī komandas mehāniķiem” – rezumē Uģis Gross.


Informāciju sagatavoja :

„Kalnciems Racing Team”

04.04.2009