Uģis Gross otrajās sacensībās Portugālē izstājas.Svētdien Portugālē Portimao notika sezonas otrās sacensības pasaules čempionātā

F- 1 uz ūdens. Latvijas pilots Uģis Gross („Zepter” komanda) brauciena gaitā bija ticis līdz septītajai pozīcijai, taču dzinēja defekta dēļ 21. aplī izstājās. Par uzvarētāju kļuva Tani Al Kamzi no AAE, kas divu braucienu summā tagad kļuvis par čempionāta līderi.


Šogad ir jauns sacensību formāts un ik posmā sportistiem jāveic divi sacīkšu braucieni, pirms katra aizvadot arī atsevišķu kvalifikāciju. Uģis Gross sestdien bija sestais un arī šī diena iesākās labi. Brīvajos treniņos 13. vieta, oficiālajā kvalifikācijā12. Ātrākais bija pērnā gada pasaules čempions amerikānis Džejs Praiss, Grosa komandas biedrs itālietis Gvido Kapelīni – ceturtais.

Sacīkstes Grosam sākās itin veiksmīgi un jau desmitajā aplī viņš bija ticis līdz septītajai vietai. Šādā pozīcijā sportists arī brauca nākamajos apļos, taču 16.aplī sāka niķoties dzinējs. Jau daudz lēnāk nobraucis nākamos piecus apļus, Uģis Gross dzinēja defekta dēļ bija spiests izstāties 21. aplī Jau pirms viņa tāds pats liktenis piemeklēja arī Džeju Praisu, Gvido Kapelīni un vēl dažus citus pilotus. Kopumā līdz finišam ( 44 apļi) spēja aizbraukt tikai 11 no 20 pilotiem, Grosam ieskaitīta 13.vieta.Jaunais sacensību formāts prasa daudz lielāku slodzi arī tehnikai – kaut pārsvarā visi otrajā dienā brauc ar citu dzinēju (arī Gross), ir pārāk maz laika lai spētu to ideāli sagatavot sacensībām.

Kopvērtējumā pēc Portugāles sacensībām par čempionāta līderi kļuvis svētdienas uzvarētājs Tani Al Kamzi no AAE. Otrais vēl viens arābu sportists, vakardienas uzvarētājs Ahmads Al Hameli, trešais ir Džejs Praiss. Uģis Gross kopvērtējumā tagad ir 11, savukārt viņa komandas biedrs „Zepter” vienībā, deviņkārtējais pasaules čempions Gvido Kapelīni pagaidām palicis bez ieskaites punktiem.

Sezonā kopumā paredzēti deviņi dažādi posmi, nākamie divi būs jūnija sākumā Sanktpēterburgā (Krievija) un Lahti (Somija).


Informāciju sagatavoja :
„Kalnciems Racing Team”.
05.04.2009