Uģis Gross labākais!!!Par 2008. gada labāko ūdens motosportistu valstī piektdien vakarā svinīgā sarīkojumā Liepājā atzīts „Kalnciems Racing Team” pilots Uģis Gross. Pērn viņš bija otrais Kontinentālā kausa izcīņā un Skandināvijas čempionātā, trešais Eiropā un piektais pasaules kausa izcīņā F- 2 formulas klasē.

„Varu būt apmierināts ar sezonu, kaut bija doma un arī visas iespējas būt augstāk pasaules kausā, taču arī piektā vieta ir labākais no mūsu sportistu veikuma. Rīgā pat kāpu uz goda pjedestāla, savukārt pēdējā posmā Malaizijā nācās startēt ar vecu dzinēju. Finansiāli smags gads, nācās taupīt un braukt prātīgi, tāpēc augstāk neizdevās tikt,” – sezonu rezumēja pilots .Gandarīts par sasniegto ir arī viens no „Kalnciems Racing Team” komandas līdzīpašniekiem Agris Kalnciems : ”Prieks, ka Uģis atzīts par labāko braucēju Latvijā, jo mūsu valstī ir daudz spēcīgu sportistu dažādās laivu klasēs, vairākiem ir skanīgi tituli. Ar visai minimāliem resursiem tomēr izdevās ieņemt augstas vietas pasaules un Eiropas mērogā.”

Pasaules kausa izcīņā F- 2 klasē šogad kopā paredzēti seši posmi. Pirmais notiks jūnija sākumā Portugālē, pēdējais posms decembrī Malaizijā. Pagaidām pāragri spriest par atgriešanos F- 1 apritē, taču tas būtu viens no mērķiem tuvākajā nākotnē. F- 1 vairs nav tik daudz posmu sezonā, kaut izmaksas kopumā tik un tā paprāvas. Galvenais – ja brauc, tad ne tikai ķeksīša pēc, bet arī jāmēģina cīnīties par goda pjedestālu. „Nevar jau vienmēr par visu tikai sūdzēties, jāstrādā un tad arī būs rezultāti ,” – Uģis Gross ir optimists.

Uzziņai : Uģis Gross ir jelgavnieks, viņam ir 37 gadi. Ūdens motosportā kopš 1985.gada, vairākkārtējais Latvijas un Baltijas čempions dažādās motorlaivu klasēs, 2004.gada pasaules čempions motorlaivu S- 550 klasē, otrā vieta pasaulē 2001.gadā. Sudraba medaļas Eiropas čempionātos S- 550 2003.un 2006.gadā.

2007.gada Eiropas čempions F- 2 ātrumlaivu klasē, pirmais pašmāju pilots, kas izmēģinājis spēkus F- 1. „Kalnciems Racing Tam” menedžeris un arī radiovīrs sacensību laikā ir Ričards Kalnciems, mehāniķi Pēteris Ukrins un Ints Sniķeris, pilots startē ar Itālijā ražotu DAC laivu.


Informāciju sagatavoja

„Kalnciems Racing Team”

28.02.2009