Uģis Gross atgriežas F1Kalnciems Racing Team” ātrumlaivu pilots Uģis Gross šosezon atkal startēs pasaules čempionātā F- 1 uz ūdens, turklāt vienā komandā ar vistitulētāko pilotu Gvido Kapelīni. Deviņkārtējais pasaules čempions uzaicinājis Uģi Grosupar savu partneri „Zepter Team”. Itālietis šogad esot apņēmības pilns iegūt savu desmito titulu karjerā un patīkami, ka otrs pilots viņa komandā būs tieši Uģis Gross.


„Tas man ir jauns izaicinājums un tagad jau viss būs daudz nopietnāk, nekā pirmās divas sacīkstes 2007.gadā,”- teic Uģis Gross. „Gaidāms pamatīgs darbs ,bet mērķi arī ir lieli. Mehāniķi būs gan mani pašreizējie palīgi Ričards Kalnciems, Pēteris Ukrins un Ints Sniķeris, gan palīdzēs arī Kapelīni ļaudis . Brauksim ar Kapelīni doto DAC laivu, dzinēji būs mūsējie. Jau jaunnedēļ došos pie Gvido uz izmēģinājuma braucieniem Komo ezerā.”

Komandas līdzīpašnieks Agris Kalnciems ir ļoti gandarīts par uzaicinājumu :”Mūsu darbs vairāku gadu garumā ir sācis nest augļus. Kapelīni jau varēja izvēlēties no vairākiem pilotiem, viņam svarīgi, lai komandā valdītu laba gaisotne un pats pilots arī būtu meistarīgs. Ar Kapelīni pats esmu sadarbojies jau vairāk nekā desmit gadus un prieks, ka šajā ekonomiski grūtajā laikā varam tikt labā komandābez ļoti lieliem ieguldījumiem, mūsu darbs ir novērtēts.”

2009.gada F- 1 ātrumlaivu sezonā kopā būs deviņi posmi – pirmais jau 5.aprīlī Portugāles pilsētā Portimao, sezonas izskaņa decembrī Apvienotajos Arābu Emirātos. Tuvākie posmi Latvijai būs 6.jūnijā Sanktpēterburgā( Krievija) un 13.jūnijā Lahti

( Somija).

Uģis Gross 2007.gada nogalē jau kļuva par pirmo pašmāju pilotu, kas jebkad izmēģinājis spēkus F- 1 uz ūdens. Savās debijas sacīkstēs Abu Dabī „Kalnciems Racing Team” pilots iekļuva labāko desmitniekā un tika pie ieskaites punktiem. Pirms Grosa vairākus gadussekmīgi F- 1 apritē ar Latvijas licenci startēja arī krievu pilots Viktors Kuņičs, kas vēlāk traģiski gāja bojā sacīkšu laikā Abu Dabī.

Uģim Grosam ir 37 gadi un viņš atzīts par 2008.gada labāko ūdensmotosportistu Latvijā. Gross ir 2004.gada pasaules čempions motorlaivu S-550 klasē, 2007.gada Eiropas čempions F- 2 formulā, daudzkārt uz goda pjedestāla citās nozīmīgās sacensībās, gan pasaules kausa izcīņā, gan Skandināvijas čempionātā. Pērn Uģis Gross bija trešajā vietā Eiropas čempionātā , otrais Kontinentālā kausa izcīņā , piektais pasaules kausa kopvērtējumā un ieguva trešo vietu Rīgas posmā.


Informāciju sagatavoja

„Kalnciems Racing Team”


05.03.2009