Uģis Gross 6.vietā!Svētdien Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā notika vēl viens sacīkšu brauciens pasaules čempionātā F- 1 uz ūdens. Par uzvarētāju kļuva zviedrs Jūnass Andersons, Latvijas pilots Uģis Gross augstajā sestajā vietā!


Sestdienas sacīkstēs U. Gross bija izstājies pēc deviņiem apļiem un galvenā problēma bijusi ar degvielas iešprici. Tieši tālab, ne nolauztā laivas raga dēļ, krietni zaudēts ātrums. Uz svētdienas sacīkstēm šī problēma tika atrisināta un kvalifikācijā Uģis Gross uzrādīja septīto labāko apļa laiku, savukārt ātrākais bija viņa komandas biedrs no „Zepter Team” - itālietis Gvido Kepelīni. U.Grosam līdz trešajai pozīcijai kvalifikācijā pietrūka tikai četras sekundes simtdaļas. Kvalifikācijā vēl pirmajā trijniekā aiz Kapelīni bija Džejs Praiss un Sāmi Sēlio. Tā kā Praiss sasita savu laivu un startēja ar rezerves braucamo, viņš startā tika nobīdīts uz pēdējo pozīciju, savukārt U.Gross pacēlās uz sesto.

Svētdienas sacīkstēs tūdaļ pēc starta Uģis Gross ilgi brauca sestais un šo pozīciju saglabāja līdz 19. aplim, kad pakāpās jau uz piekto vietu. Tobrīd avāriju piedzīvoja viņa komandas biedrs G.Kapelīni, kas brauca otrais. Vairāki apļi tika veikti pie dzeltenā karoga aiz drošības laivasun pilotu pozīcijas nemainījās. 24.aplī pēc atkārtota starta gaitāUģi Grosu tomēr apdzina itālietis Fābio Komparato. „ Par šo gadījumu es gan esmu ļoti neapmierināts par vācieti Fabianu Kalsovu. Viņš bija atpalicis par apli, bet tieši atkārtotā starta brīdī vācietis bija man priekšā pie pagrieziena bojas un Kalsovs nogrieza man ceļu. Bija jāsamazina ātrums, citādi būtu viņam sānos, bet Komparato pa to laikupa lielo loku aizbrauca garām,” – atceras Uģis Gross.

Vēlāk Gross sasniedza trešo absolūti labāko apļa laiku sacīkstēsaiz Jūnasa Andersona un Sāmi Sēlio, piebraucatuvāk līderiem, tomēr avarēja itāliešu sportists Marko Gambi un pašos pēdējos apļos visi atkal brauca aiz drošības laivas un apdzīšanas iespēju nebija. „Beigās jau tikai kādu apli braucām ar pilnu gāzi un tur vairs nekādas apdzīšanas nebija. Par šodienu kopumā esmu apmierināts, puiši pastrādāja godam., laiva labi gāja un sestā vieta šādā konkurencē nav slikta. Mazliet žēl par vakardienu, bet tehnika ir tehnika, saplīsa degvielas inžektors un tur nekā nevarēja darīt.”

Sestā vieta ir Uģa Grosa labākā panākuma atkārtojums F- 1 , sestais viņš bija arī Portugālē. Šodien pirmajā trijniekā Jūnass Andersons, Sāmi Sēlio ( Somija) un Tani Al Kamzi (AAE)


Kopvērtējumā par līderis nu kļuvis Tani Al Kamzi, otrais Džejs Praiss, trešais Jūnass Andersons , Uģis Gross nu pakāpies uz 11.pozīciju.Visi nākamie sezonas posmi būs tikai rudenī un ziemā – Āzijā un Tuvajos Austrumos. Oktobrī divi posmi Ķīnā, tad sekos Katara un decembrī vēl divi posmi Apvienotajos Arābu Emirātos.


Informāciju sagatavoja :

„Kalnciems Racing Team”.


05.06.2020