Slakteris trešais PortugālēSestdien Portugālē "Formula 2000" ātrumlaivu klasē Pasaules kausa izcīņas pirmā posma izslēgšanas sacīkstēs trešo vietu izcīnīja Latvijas pilots Uvis Slakteris no "Riga Powerboat Team". Sesto vietu savukārt izcīnīja otrs latviešu pilots Uģis Gross no "Kalnciems Racing Team".

Šodien norisinājās arī ātrumsacīkstes, kurā labāku sniegumu sasniedza Gross (152 km/h), izcīnot trešo vietu, bet Slakteris ar 142 km/h ierindojās septītajā vietā.

Rīt norisināsies "Formula 2000" Pasaules kausa pirmās posma sacensības.

Kvalifikācijā Gross pirmajā braucienā izcīnīja ceturto vietu, bet Slakteris bija sestais. Labākais apļa laiks pirmajā kvalifikācijā bija francūzim Žanam Baptistam Tomā.
Otrais bija divkārtējais pasaules un 2008. gada Kontinentālā kausa čempions brits Kolins Dželfs, trešais zviedrs Jūnass Andersons, bet piektais - norvēģis Ričards Hākonsens. Labākie seši braucēji uzrādīja ļoti līdzīgus rezultātus, kas laika izteiksmē nebija lielāki par vienu sekundi aplī.

Otrajā kvalifikācijā pievakarē ūdens bija kļuvis rāmāks un braucēji uzrādīja labākus apļa laikus. Pirmo starta pozīciju izdevās izcīnīt zviedram Andersonam, otrais bija Dželfs, bet trešais - Tomā. Uz ceturto vietu pakāpās Slakteris, piektais bija itālis Alekss Karella, bet sestais - Gross.

Kopumā šajā sezonā notiks četri Pasaules kausa izcīņas posmi, turklāt viens no tiem augustā risināsies Rīgā. Pirmo reizi čempions sezonas beigās balvā saņems "Toyota" apvidus automobili.


Dāvis Dedumets , 24.05.2008
LETA 

24.05.2008