Slakteris F2 pasaules čempionātu uzsāk veiksmīgi.„Riga Powerboat Team” pilots Uvis Slakteris šodien, 17. oktobrī F2 pasaules čempionāta pirmajā posmā Bahreinā izcīnīja otro vietu. Gandrīz visu sacensību laiku saglabātās līderpozīcijas neveiksmīgas sagadīšanās dēļ Uvis zaudēja tikai 7 apļus pirms finiša pagājušā gada vicečempionam itālim Aleksam Karellam (Alex Carella).


Finālbraucienu Uvis uzsāka no trešās vietas, taču pēc perfekta starta Uvis izrāvās vadībā. Uvja sekotājiem - ne Aleksam Karellam, ne britam Kolinam Dželfam (Colin Jelf), neizdevās Uvim pietuvoties tuvāk par 300 metriem vēl nākamos 10 sacensību apļus. Sākums bija izdevies, taču tad nesportisku rīcību izrādīja brits Ovens Dželfs (Owen Jelf). Viņš neļāva Uvim sevi apdzīt, lai arī atpalika par apli, tādā veidā pamatīgi samazinot Uvja pārsvaru pār konkurentiem. Aizķeršanās ar Ovenu Dželfu Uvim nav pirmo reizi – arī Pasaules Čempionāta posmā Rīgā viņš rīkojās līdzīgi. Tā kā sacensību tiesneši arī ir angļi, tad bija grūti izcīnīt protesta apstiprināšanu. „Rezultātu tas būtiski neietekmēja, taču tas bija principa jautājums,” komentē Uvis.


Alekss Karella no trešās vietas izvirzījās vadībā tikai septiņus apļus pirms finiša, brīdī, kad tika atcelts dzeltenais drošības karogs. Uvis finišēja otrais;trešajā vietā palika pilots no Nīderlandes Johans Koenradi (Johan Coenradi);Bartlomejs Marseleks (Bartlomiej Marszalek), kurš Pasaules Čempionātā piedalījās pirmo reizi, palika ceturtais.


Par sacensību gaitu Uvis komentē: „Gāja kā pa viļņiem. Sacensības bija labas un interesantas. Tā kā šis ir Pasaules Čempionāts, tad par otro vietu esmu ļoti priecīgs. Domāju, ka tas ir labs sākums, un jākoncentrējas uz nākamajiem posmiem.”


Tagad laivas tiek krāmētas konteineros ceļam uz Ēģipti, lai 6. un 7. novembrī piedalītos nākamajā F2 Pasaules Čempionāta posmā, kurš būs otrais no pieciem paredzētajiem. Pa šo laiku Uvis dziedēs Bahreinā gūto nopietno kājas savainojumu, kurš visa šī posma laikā viņam traucēja uzstādīt vēl labākus rezultātus.


Informāciju sagatavoja

„Riga Powerboat Team”

17.10.2009