Sestdien Aizkrauklē Latvijas čempionātsSestdien, 28. jūnijā pulksten 12:00 Aizkrauklē, Daugavā pie Kapteiņa krodziņa notiks Latvijas atklātā čempionāta ūdens motosportā otrais posms ar Eiropas un pasaules čempionu vadīto ātrumlaivu dalību. Aizkraukles posms būs pirmais čempionāta vēsturē, kurā sacensības oficiāli risināsies arī Tautas klasē.


Aizkrauklē motorlaivu vadīšanas prasmi demonstrēs sportisti, kuri ieguvuši godalgotas vietas Eiropas un pasaules līmeņa sacensībās. Šim posmam jau ir pieteicies 15 gadus vecais Mārtiņš Morozs, pērnā gada Eiropas jauniešu čempions, Artūrs Brolītis, kurš pavisam nesen - 8. jūnijā - izcīnīja sesto vietu pasaules čempionātā S550 laivu klasē, kā arī 2006. gada pasaules čempions Ēriks Ķiepe – Kipge.

Līdzīgi kā Liepājā, kurā notika čempionāta pirmais posms, arī Aizkrauklē sportisti sacentīsies JT - 250 klasē, kurā startē jaunieši no 10 gadu vecuma. Tāpat notiks braucieni T – 550, S – 550, O – 500 un Formula 2 klasēs. Sacentīsies arī RN – 2000 klases piloti, kuriem starts tiks dots kopā ar FR1000 klasi. Īpaša uzmanība tiks veltīta Tautas klases braucienam, kurā startēs ūdens motosporta amatieri.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Vilnis Plūme uzsver: „Mēs vienmēr priecājamies Aizkrauklē organizēt pasākumus, kuri atklāj mūsu pilsētas piedāvātās iespējas. Aizkraukle lepojas ar plašu ūdenskrātuvi, ainaviski skaistiem Daugavas krastiem un atsaucīgiem cilvēkiem. Ūdens motosporta sacensības ir lielisks veids, kā to parādīt.”

Šogad Latvijas atklātais čempionāts risinās piecos posmos – Liepājā, Aizkrauklē, Alūksnē, Jelgavā un Jūrmalā. Čempionāta pirmajā posmā Liepājā uzvaru guva Liepājas komanda UPB Energy, otrajā vietā atstājot komandu Jūrmala. Sacensības pulcēja vairākus tūkstošus apmeklētāju, kuri bija ieradušies ne tikai no Liepājas, bet arī no citām Latvijas pilsētām, lai izbaudītu lielisku atpūtu un asas izjūtas, kuras sniedz ūdens motosports. Arī Aizkrauklē visiem interesentiem būs iespēja pavadīt brīvdienu spraigu sacensību gaisotnē un bez maksas vērot ūdens motosporta čempionu sniegumu, kuri trauksies pa ūdens virsmu ar laivām, kas spēj sasniegt pat 170 km/h lielu ātrumu.

Čempionātu organizē Latvijas Ūdens motosporta federācija (LŪMSF) sadarbībā ar Aizkraukles pilsētas domi. Biedrība LŪMSF dibināta 1993. gadā, tās mērķis ir veicināt ūdens motosporta attīstību Latvijā, īpašu uzmanību pievēršot jauniešu iesaistīšanai šajā sporta veidā.

Informāciju sagatavoja
Andrejs Sviķis,
preses sekretārs

Latvijas Ūdens motosporta federācija
mob. tālr.: 28652677
e-pasts: andrejs@lumsf.lv
www.lumsf.lv


26.06.2008