Uzvar "UPB Energy"


Sestdien Jūrmalā, Lielupē risinājās pēdējais posms Latvijas ūdens motosporta atklātajā čempionātā, pēc kura tika noskaidroti 2008. gada sezonas uzvarētāji sešās laivu klasēs. Jūrmalā un arī čempionāta kopvērtējumā pirmo vietu starp komandām izcīnīja „UPB Energy”. Apliecinot šī sporta veida popularitāti Latvijā un lielās attīstības iespējas nākotnē, sezonas garumā spraigas cīņas risinājās starp vairāk nekā septiņdesmit ūdens motosportistiem.

Pirms starta Jūrmalā nevienā no laivu klasēm līdzšinējie līderi nebija priekšlaicīgi nodrošinājuši uzvaru čempionāta kopvērtējumā, tāpēc pēdējais posms varēja būtiski ietekmēt godalgu sadalījumu. Tomēr sezonas vadošie sportisti sestdien apliecināja savu pārākumu pār konkurentiem un pelnīti ieguva tiesības saukties par čempioniem katrs savā laivu klasē.

Pēc sestdienas sacensībām Latvijas čempiona titulu jauniešu klasē JT-250 ieguva Mārtiņš Morozs no „UPB Energy”, savukārt O-500, RN-2000 un S-550 klasē kopvērtējumā uzvarēja viņa komandas biedri - attiecīgi Lauris Gūtmanis, Māris Vasiļevskis un Artūrs Brolītis. Bet par čempionu T-550 klasē kļuva Oļegs Sintnieks, komandas „Jūrmala” sportists. Visi kopvērtējuma uzvarētāji, izņemot Artūru Brolīti, arī pēdējā čempionāta posmā izcīnīja pirmās vietas.

Savukārt F2 ātrumlaivu piloti sacensībās Jūrmalā nepiedalījās, tāpēc kopvērtējuma uzvarētāji tika noteikti pēc iepriekšējo posmu rezultātiem. Par Latvijas čempionu kļuva Uvis Slakteris, pēc sevis otrajā vietā atstājot Uģi Grosu, bet bronzas godalgu izcīnija Mārtiņš Bergholcs.

Latvijas Ūdens motosporta federācijas valdes priekšsēdētājs Modris Kalnciems, rezumējot čempionāta norisi sezonas garumā, atzīst: „Liels prieks par šā gada lielo ūdens motosportistu aktivitāti, it īpaši starp jaunajiem pilotiem, kuri šosezon sacensībās startēja ļoti kuplā skaitā. Tas ļauj cerēt uz vēl straujāku ūdens motosporta attīstību Latvijā, kas federācijai būs galvenā prioritāte arī nākamgad. Esam gandarīti arī par lielo skatītāju interesi Latvijas pilsētās, kurās risinājās čempionāta posmi. Īpašu pateicību vēlos izteikt to pilsētu pašvaldībām, uzņēmumiem un organizācijām, kuri šogad atbalstīja ūdens motosporta sacensības.”

Komandu kopvērtējumā, uzvarot visos piecos čempionāta posmos, pirmo vietu izcīnīja „UPB Energy”, otrajā vietā atstājot komandu „Jūrmala”, kuras piloti visu sezonu bija uzrādījuši stabilu sniegumu. Savukārt ar vienādu punktu skaitu trešo vietu starp komandām kopvērtējumā dala „Mēmeles sports” un „Nord Ost”.

Latvijas atklātais čempionāts ūdens motosportā šogad risinājās piecos posmos – Liepājā, Aizkrauklē, Alūksnē, Jelgavā un Jūrmalā. Pirmās sacensības notika 15. jūnijā Liepājas Tirdzniecības kanālā, bet sacensības Alūksnē tika organizētas kopā ar Eiropas kausa F2 izcīņas posmu. Latvijas Ūdens motosporta federācijas mājaslapā www.lumsf.lv ir pieejama sīkāka informācija par sportistu un komandu gūtajiem rezultātiem visos čempionāta posmos.

Biedrība LŪMSF dibināta 1993. gadā. Federācijas mērķis ir veicināt ūdens motosporta attīstību Latvijā, īpašu uzmanību pievēršot jauniešu iesaistīšanai šajā sporta veidā. Viens no federācijas uzdevumiem ir organizēt nacionāla un starptautiska mēroga ūdens motosporta sacensības, nodrošinot kvalitatīvu sacensību programmu un patīkamu atpūtu skatītājiem.

Informāciju sagatavoja


Andrejs Sviķis,
preses sekretārs

Latvijas Ūdens motosporta federācija
mob. tālr.: 28652677
e-pasts: andrejs@lumsf.lv
www.lumsf.lv

31.08.2008