Noskaidroti 2010.gada čempioni čempioni!Aizvadītās nedēļas nogalē notikušā ātruma festivāla rallija "Kurzeme 2010" laikā norisinājās arī Latvijas atklātā čempionāta ūdens motosporta pēdējais posms. Tajā tika noskaidroti labākie un ātrākie valsts ūdens motosportisti. 2010.gada čempioni tika kronēti līdz ar Latvijas ātrākajiem autorallija braucējiem.

Čempionāta pēdējā posmā visu septiņu klašu braucējiem bija jāveic kopumā trīs braucieni, pie tam par trešo braucienu varēja saņemt divkāršu punktu skaitu, kas bieži vien arī izrādījās izšķirošais faktors vietu sadalījumā pēc sacensību finiša.

Lai arī vasarīgie laika apstākļi jau ir aiz muguras un sacensību dienā Liepājā pūta dzestrs vējš, sacensību gaisotne bija saspringta, un ne jau tikai tāpēc, ka apstākļi braukšanai Liepājas Tirdzniecības kanālā ir mazāk labvēlīgi kā atklātākos ūdeņos, bet arī tādēļ, ka līdz pēdējam posmam čempions bija zināms tikai vienā klasē, proti, O-500 ieskaitē sev čempiona titulu jau iepriekš bija nodrošinājis UPB Energy pārstāvis Ēriks Ķiepe-Kipge. Pārējās sešās klasēs ātrākie sportisti tika noskaidroti tikai pēc Liepājas posma.

JT-250 klasē uzvaras laurus plūca 2010. gada Eiropas čempions Maksimiliāns Tučkovs (Mēmeles Sports), kurš pārliecinoši ātrākais bija visos trīs iebraucienos. Tomēr par Latvijas čempionu šajā klasē šogad kļuva Ivo Egle (Nord Ost), kuram pieder 2009.gada Eiropas čempiona tituls. Šā gada pasaules čempions Ņikita Lijcs (Jūrmala) palika tikai trešais. “Ir liels prieks par Latvijas jauniešiem. Šie tituli, kvantitāte un kvalitāte kārtējo reizi apliecina, ka ūdens motosports Latvijā ir uz pareizām sliedēm,” gandarīts ir federācijas valdes pr-js Modris Kalnciems.

T-550 klasē stabili ātrākais Liepājā bija Dmitrijs Anikējevs (Mēmeles Sports), kuram posmā kopā izdevās iegūt 77 punktus. Ar to gan nepietika, lai apdraudētu kopvērtējuma līderi Jāni Zarečņevu (UPB Energy), kurš tad arī kļuva par 2010.gada Latvijas čempionu savā klasē.

S-550 klasē Liepājas Tirdzniecības kanālā ar bangojošajiem viļņiem vislabāk galā tika Reinis Musts (Nord Ost), taču tas viņam čempionāta kopvērtējumā palīdzēja pakāpties tikai uz otro vietu. Par Latvijas čempionu šajā klasē kļuva Arturs Brolītis (UPB Energy), kuram Liepājas posms sanāca visnotaļ slapjš ar peldēšanos Tirdzniecības kanālā.

FR1000 klasē čempionāta pēdējā posmā labāk par konkurentiem nobrauca Māris Brigmanis (Mēmeles Sports) un viņam arī pelnīta uzvara kopvērtējumā un 2010.gada čempiona tituls. RN2000 klasē nepārspēts Liepājā palika Māris Vasiļevskis (UPB Energy), taču kopvērtējuma līderi un šā gada čempionu Normundu Snikeru (Nord Ost) viņam panākt neizdevās. Trešajā vietā ierondojās šīs sezonas debitants no Jūrmalas Vladimirs Fjodorovs.

O-500 klasē Liepājā pārsteigumi izpalika. To, ka jau iepriekš nodrošinātais čempiona tituls ir pelnīts, vēlreiz pierādīja Ēriks Ķiepe-Kipge (UPB Energy) – viņam Liepājas posma trīs braucienos divas uzvaras un trešā vieta. Un arī Formula 2 klasē piepildījās prognozētais scenārijs – to, ka ir Latvijas ātrākais ātrumlaivu pilots, vēlreiz skaisti pierādīja Uvis Slakteris (Mēmeles Sports). Otrajā vietā Polijas čempions Bartolamejs Maršaleks.

Komandu ieskaitē labākie panākumi Liepājā bija komandai Mēmeles Sports no Bauskas, kuri kopvērtējumā palika 3.vietā, tomēr sezonas kopvērtējumā nepārspēta palika mājinieki - UPB Energy. Otro vietu Latvijas čempionātā izcīnīja Alūksnes - Nord Ost.

Latvijas Ūdens motosporta federācijas ģenerālsekretāre Ieva Tauniņa: "Rallija Kurzeme organizatoru ideja organizēt vienotu Ātruma festivālu ir ļoti laba, jo līdzjutēji var iepazīties ar tehniskajiem sporta veidiem vienuviet - Liepājā! Šis bija pirmais Ātruma festivāls un Latvijas Ūdens motosporta federācija noteikti atbalstīs šo iniciatīvu arī nākotnē. Pasākums kopumā bija ļoti jauks un pat Liepājas stiprais vējš neizjauca sacensības, kur tika noskaidroti šī gada labākie ūdens motosportisti."

Kopvērtējumu skatīt rezultātu sadaļā.

02.09.2010