Mūsējiem divas zelta medaļas PR klasē


Aizvadītās nedēļas nogalē Sanktpētrburgā norisinājās pasaules čempionāts 24 stundu izturības braucienā ūdens motosportā "24 hours White Nights Endurance" RIB tipa laivām, kurā startēja arī divas ekipāžas no Latvijas un katra izcīnīja uzvaru savā klasē.

Komanda „ Akvashelf Racing", kuras sastāvā startēja Dmitrijs Šillers, Māris Zemracis, Vladimirs Rjabcevs un Oļegs Sintnieks, startēja visspēcīgākajā - 3 litru klasē un 24 stundu laikā veica 841 apli, tādējādi 24 stundu laikā kopumā nobraucot 2312 km distanci. Bet otra Latvijas ekipāža, kas startēja ar nosaukumu „JAZZ Racing" ar pilotiem Gintu Miezi Peteru Džonsenu, Mihailu Dudinu un Mihailu Kozlovu (RUS)  2 litru klasē nobrauca 777 apļus un veica 2136 km distanci. „Šo var uzskatīt par ļoti smagu sacīkti, kurā noteicošā loma bija tehnikas izturībai un precīzam komandas galvenā mehāniķa Andreja Dudaka darbam, kurš rūpējās par abu ekipāžu tehikas sagatavošanu un apkopi," drīz pēc apbalvošanas atzina komandas „Akvashelf Racing" menedžeris un pilots Dmitrijs Šillers.

Pasaules Čempionāts 24 stundu braucienā RIB tipa jeb gumijas laivām ar piekaramajiem dzinējiem jau tradicionāli norisinās Sanktpēterburgā Ņevas upē, kur trase ir izveidota ap Petropavlovkas cietoksni. Sacensīu uzvarētāja ir tā komanda, kas 24 stundu laikā veic visvairāk apļus. Komandā ir jābūt 4 pilotiem, kas mainās ik pa 2 stundām PIT stopu laikā, kad tiek uzpildīta degviela. Tā kā sacīkste ir kā sportistu izturības, tā arī tehnikas izturības brauciens, dauzas laivas brauciena laikā komandām ir atļauts veikt remontus.

Latvijas komanda „Akvashelf Racing" jau ir aizvadījusi septiņas Pasaules Čempionāta sacīkstes un kopš 2001.gada ir izcīnījusi vairākas sudraba un bronzas medaļas, taču neviena Latvijas komanda vēl nav uzvarējusi šajās sacensībās. Drīzumā arī Latvijas skatītājiem būs iespēja vērot izturības braucienu ar gumijas laivām Rīgā Daugavā, jo jau 8.augustā Rīgā norisināsies Eiropas Čempionāta 6 stundu braucienā 3.posms. Sī pasākuma laikā norisināies arī 6 stundu izturības brauciens nacionālajās klasēs ar gumijas laivām, kur var pieteikties ikviens interesents, kam ir atbilstoša tehnika.

Rezultātu tabula

07.07.2008