Morozs otrais HolandēKerkdrīlas pilsētiņā Holandē notikušajā ADAC Vācijas čempionāta F-4S klases priekšpēdējā posmā ūdens motosportists Mārtiņš Morozs piekāpās tikai čempiona titulu nodrošinājušajam vācietim Stefanam Hāginam.

Spēcīgā vēja un lielo viļņu dēļ sacensību kvalifikācija Mārtiņam bija samērā nesekmīga – tikai piektā vieta. Toties divos sprintreisa braucienos, kas noteica finālbrauciena dalībniekus, liepājnieks startēja pārliecinošāk. Pirmajā dienā gan grūtības joprojām sagādāja laika apstākļi, un pirmajā sprintreisā Morozs ierindojās tikai 4. vietā, taču naktī vējš norima, viļņu vairs nebija, un otrajā sprintreisa braucienā Mārtiņš izvirzījās vadībā. Tiesa, pēc diviem apļiem brauciens tika pārtrauks, jo avarēja vācu pilots Norberts Gimpls. Pēc atkārtota starta tuvu no izstāšanās bija arī sacensību galvenais favorīts Hāgins, kurš centās apsteigt atkal vadībā esošo Morozu, tomēr Mārtiņš saglabāja līderpozīciju līdz finišam un uzvarēja, bet vācietim neveiksmīgais manevrs maksāja atkrišanu uz ceturto pozīciju braucienā, kā arī otro vietu pamatbrauciena startā – uzreiz aiz mūsējā.

Finālā Hāginam izdevās spožs starts, un viņš jau pašā sākumā apsteidza Mārtiņu, saglabājot līderpozīciju līdz pat finišam un nedodot konkurentiem daudz iespēju apdraudēt savu līderpozīciju braucienā, posmā un čempionāta kopvērtējumā. M. Morozs finālbraucienā finišēja otrajā vietā, un pirms pēdējā posma, kas nākamnedēļ notiks Laufenē (Vācija), kopvērtējumā ir sestajā pozīcijā.

Andris Sudmalis,
"Kurzemes Vārds"

11.09.2009