Morozs 3.vietā ADAC Vācijas čempionātāMārtiņš Morozs (UPB Energy, Liepāja) izcīnīja 3.vietu ADAC Vācijas atklātā čempionāta pēdējā posmā ūdens motosportā Formula-4S laivu klasē, kurš notika Vācijas pilsētā Laufenā.

ADAC čempionāta pēdējais posms norisinājās Laufenē, Vācijā. Kvalifikācijā liepājnieks uzrādīja otro labāko laiku, bet tikai par piecām sekundes simtdaļām atpalika no čempiona titulu pirms pēdējā posma jau nodrošinājušā vācieša Stefana Hāgina un par trim simtdaļām apsteidza Oskaru Samuelsonu no Zviedrijas.

Pirmajā sprinta braucienā Hāgins sāncenšiem nebija panākams. Mārtiņš, sīvi spēkojās ar Samuelsonu un pēc sprintreisa 15 apļiem finišēja 2. vietā. Otrajā braucienā piloti startēja apgrieztā secībā, un Mārtiņam trasē nācās doties no piektās pozīcijas, uzreiz aiz sava sīvākā konkurenta no Zviedrijas. Liepājniekam starts padevās gaužām vājš, un finišā viņam nācās samierināties ar 3. vietu. Abu sprinta braucienu summā Morozam un Samuelsonam bija vienāds punktu skaits, bet zviedrs pēdējā braucienā uzrādīja labāku laiku, līdz ar to ieguva izdevīgāku starta pozīciju finālam.

Finālbraucienā atkal nenotverams bija Hāgins, un arī Samuelsons negrasījās atdot savu otro pozīciju. Mārtiņš vairākas reizes mēģināja skandināvam uzbrukt, tomēr 20 apļu laikā zviedrs lielākoties turējās priekšā par divu, trīs laivu tiesu, bet finišā liepājnieku apsteidza par aptuveni divām sekundēm.

Lai arī posmā UPB Energy komandas pilots Mārtiņš Morozs ierindojās 3. vietā, tas viņam čempionāta kopvērtējumā ļāva pakāpties uz 4. vietu, par trīs punktiem apsteidzot vācieti Ūvi Bretšneideru.

25.09.2009