Mārtiņš Morozs trešais Vācijā!Vācijas "ADAC Masters" klases ūdens motosporta čempionāta trešais posms Lorhā liepājniekam Mārtiņam Morozam bija mazāk veiksmīgs nekā pirms divām nedēļām notikušais otrais posms.

Kā jau šosezon ierasts, Mārtiņš brīvajos treniņbraucienos un kvalifikācijā tikai nedaudz atpalika no spēcīgākajiem braucējiem – pērnā gada čempiona Štefana Hāgina un šās sezonas līdera Aleksandra Šellera, kas latvietim ļāva startēt no trešās pozīcijas.

Pirmā sprinta brauciena starts bija mazāk sekmīgs. Burzma pirmajā taisnē, un pēc pirmā pagrieziena Mārtiņš atkrita uz 4. vietu, tiesa, drīz vien sākās cīņa ar priekšā braucošo Uvi Bretšneideru par 3. pozīciju. Cīņa beidzās ar to, ka liepājnieks notrieca vienu no divām trases bojām, par ko būtu nopelnījis vienu soda apli, kā arī naudassodu, bet vēl pēc dažiem apļiem kāds no konkurentiem iznīcināja arī otru boju, un braucienu pārtrauca, lai dotu atkārtotu startu. Tā kā Mārtiņa dēļ trase palika bez pirmās bojas, tad viņš tika diskvalificēts un palika bez ieskaites punktiem.

Arī otrais brauciens liepājniekam nebija pārāk veiksmīgs – startējot no priekšpēdējās vietas M.Morozs divas pozīcijas atguva, bet priekšā blīvi braucošos trīs konkurentus apdzīt nebija izredžu, un nācās samierināties ar 6. vietu otrajā sprintreisā un 10 ieskaites punktiem, kas arī pamatbrauciena startā deva tikai priekšpēdējo pozīciju. Pats brauciens mūsu pilotam gan bija vissekmīgākais šajā posmā. Drīz vien Morozs bija jau sestais, vēl pēc mirkļa pakāpās uz ceturto vietu, un atkal sākās sīva spēkošanās ar U.Bretšneideru par 3. vietu, kurā otrajā piegājienā uzvarēja liepājnieks. Atlikušajos četros apļos gan nebija vērts pat sapņot par to, ka izdosies panākt pirmajās divās vietās braucošos Hāginu un Štelleru.

Pēc ierastajiem braucieniem, šajā posmā sacensību rīkotāji organizēja ne pārāk bieži praktizēto mačreisu, ko var uzskatīt par paralēlo ralliju uz ūdens. Izslēgšanas braucienos Mārtiņš aizkļuva līdz finālam, kurā piekāpās varenajam Hāginam.

Čempionāta priekšpēdējais, ceturtais posms 31. jūlijā un 1. augustā notiks Krībšteinā

27.06.2010