Mārtiņš Morozs trešais Eiropā!Šajā nedēļas nogalē liepājnieks Mārtiņš Morozs no „UPB Energy” komandas izcīnīja 3. vietu Eiropas čempionātā ūdens motosportā F-4S laivu klasē, kurš notika Vācijas pilsētā Laufenē.


Vācijā notikušajā Eiropas čempionātā Mārtiņa Moroza (UPB Energy) sīvākie konkurenti bija "ADAC Masters" čempionātā labi iepazītie piloti. Jau brīvajos treniņbraucienos un kvalifikācijā galvastiesu pārāks par sāncenšiem bija Vācietis Stefans Hāgins, bet tūdaļ aiz viņa ierindojās vēl vairāki braucēji, to skaitā arī liepājnieks Mārtiņš Morozs, kurš brīvajos treniņbraucienos uzrādīja ceturto labāko laiku, kopā ar Aleksandru Šelleru un Simonu Šuftu iebraucot sekundes vienā desmitdaļā. Savukārt kvalifikācijā Mārtiņš ierindojās 3. pozīcijā, no šās sezonas "ADAC Masters" čempionaA.Šellera atpaliekot par 0,2 sekundēm, bet no S.Hāgina - bija divas sekundes.

Gandrīz visi četri no 12 apļus garajiem braucieniem aizritēja pēc līdzīga scenārija, proti, visiem konkurentiem pa priekšu pārliecinoši traucās Hāgins. Cīņa par pārējām godalgām vismaz pirmajā aplī bija spraigāka. Pēc pirmā līkuma Mārtiņš no trešās pozīcijas startā atkāpās uz ceturto un visa brauciena laikā sīvi cīkstējās ar viņu apsteigušo poli Adrianu Maņevski. Šī divcīņa noslēdzās ar liepājnieka uzvaru – pēdējā līkumā pirms finiša Mārtiņš atkaroja 3. vietu, bet finišā Polijas pilotu mūsējais apsteidza par mata tiesu – sekundes deviņām simtdaļām.

Pārējos trijos braucienos intrigas bija mazāk. Stabili pretim Eiropas čempionam pa Nekaras upes ūdeņiem traucās Hāgins, patiecoties stabilākai tehnikai gandrīz tikpat droši 2. vietā turējās Maņevskis, savukārt Mārtiņš, kurš trīs pēdējos braucienos polim piekāpās aptuveni pa trim sekundēm, trīsreiz finišēja 3. vietā, un šādā secībā sportisti arī stājās uz goda pjedestāla.

Kā šo panākumu vērtē pat Mārtiņš un viņa komanda, kas vienlaikus ir arī ģimene, proti, tēvs Aldis Morozs? Sajūsma sportistu balsīs nav jūtama, un tas arī ir saprotams, jo vienmēr taču gribas uzvarēt, tomēr kopumā Eiropas čempionātā sasniegtais ir vērtējams pozitīvi. Līdz ar Eiropas bronzas izcīnīšanu Liepājas ūdens motosporta pārstāvjiem šāgada sezona ir beigusies, bet jau tiek domāts par nākošo: "2011. gads solās būt grūts, jo ir paredzēts mainīt vairāku sacensību formātu, kas vispirms nozīmēs lielāku posmu skaitu. Ja Vācijas "ADAC Masters" čempionātā paredzēts tikai nedaudz palielināt posmu skaitu, proti, no pieciem uz sešiem, tad pasaules čempionātā vienu sacensību vietā notiks četri posmi, un tikai Eiropas čempiona tituls tiks izcīnīts vienā sacensībā. Tātad kopumā trīs mēnešu laikā sanāks 11 sacensības, kas visas notiks samērā tālu no mājām – braukāšana būs liela, viegli nebūs," nākošajā sezonā ieskatās A.Morozs.

Vēl viens Latvijas pilots Ivo Egle no Alūksnes „Nord Ost” komandas divos braucienos finišējot piektais kopvērtējumā palika 7.vietā.

„Ir patīkami, ka Latvijas jaunieši soli pa solim iekaro nopietnāko un jaudīgāko motorlaivu pjedestālus. Tas dod pamatotas cerības, ka jau tuvā nākotnē jābūt čempioniem šajā jaunajā un „zaļajā” laivu klasē, kurā tiek izmantoti četrtaktu dzinēji,” gandarīta ir Latvijas Ūdens motosporta federācijas ģenerālsekretāre Ieva Tauniņa.

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"


13.09.2010