Lauris Gūtmanis - Liepājas Gada sportists 2009

 11.
Piektdien viesnīcā "Promenāde Hotel" piecdesmito reizi notika Liepājas labāko sportistu un treneru godināšana, kas šogad norisinājās kinofilmas uzņemšanas gaisotnē.

Pēdējos gados ierasts, ka sarīkojumam "Liepājas sporta laureāts" ir izvēlēta īpaša tematika. Austrumnieciskā gaisotnē tas norisinājās 2007. gadā, mafijas pinekļi mūsu pilsētas sporta sabiedrības pārstāvjus apvija 2008. gadā, ar mākslinieku otu laureāti tika skarti pērn, bet šogad mūsu pilsētas izcilniekus režisors Marģers Eglinskis iemūžināja kinolentē.

Vērtējot uzvarētājus deviņās nominācijās, jāsecina, ka Liepājas Sporta pārvalde pieturējās pie tradīcijas, un iztika bez sensācijām, proti, teju visi uzvarētāji iepriekš bija samērā viegli paredzami. Ja nu vienīgi lielāka uzmanība nekā citus gadus tika pievērsta Liepājas jaunajiem sportistiem, kā arī sporta nozares pieredzējušajiem pārstāvjiem – gan nominācijā "Gada jaunais talants", gan nominācijā "Par mūža ieguldījumu" atzinību saņēma visi trīs nominanti.

Lai arī svētku reizēs sāncensības garu var nolikt malā, sports paliek sports, un, vērtējot šīgada laureātus sporta skolu, klubu, kā arī atsevišķu sporta veidu saistībā, visbiežāk uz nelielās skatuvītes pēc balvām kāpa Liepājas Kompleksās sporta skolas pārstāvji, kuru rokās nonāca četras balvas, kā arī SK "Liepājas metalurgs" izpilddirektors Ilgvars Šēns. Ja KSS rīcībā nonākušās balvas savā starpā sadalīja džudo, boksa un peldēšanas pārstāvji, tad metalurgi visus trīs dāvinātos pulksteņus saņēma futbola panākumu dēļ.

Protams, gluži kā citus gadus, arī vakar sarīkojumā pietrūka Liepājas sporta trīs vaļu – futbola, hokeja un basketbola galveno varoņu – meistarkomandu spēlētāju. Futbolisti gatavojas jaunajai sezonai Turcijā, hokejisti Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēm, bet basketbolisti vakarā savā laukumā cīnījās ar Tallinas vienību "Kalev/Cramo", savukārt sestdien spēlēs Šauļos. Toties basketbola kanti jau kārtējo reizi turēja Sabīne Niedola, kura atkal kļuva par liepājnieku sirdīm tuvāko sportisti, bet populārākā sporta veida titulu atkaroja futbols.

Andris Sudmalis,
"Kurzemes Vārds"

2009. GADA LABĀKIE LIEPĀJAS SPORTĀ 

Gada jaunie talanti
Vladimirs Staruhs (džudo)
Jekaterina Bibika (džudo)
Kristīne Egle (jāšanas sports) 

Gada komanda
Futbola komanda "Liepājas metalurgs" 

Populārākais sporta veids (liepājniekiem.lv balsojumā)
Futbols

Populārākā sportiste (liepājniekiem.lv balsojumā)
Sabīne Niedola (basketbols) 

Par mūža ieguldījumu
Larisa Kočujeva (peldēšana)
Aleksandrs Maksimovs (bokss)
Vladimirs Baranovs (futbols) 

Gada trenere
Tatjana Ņikitina (mākslas vingrošana) 

Gada treneris
Rīdigers Abramčiks (futbols) 

Gada sportiste
Anastasija Sevastova (teniss) 

Gada sportists
Lauris Gūtmanis (ūdens motosports)

15.03.2010