Latvijas jaunieši labākie Eiropā un pasaulē!!!Pasaulē fiasko, Eiropā tituls .

Pasaules čempions Toms Smilškalns Baltijas čempionātā gan šogad palika tikai trešais, četru posmu summā piekāpjoties alūksnietim Ivo Eglem un igaunim Henrijam Fatkinam. Ivo Egle vasaras nogalē Lielbritānijā kļuvis par Eiropas čempionu JT-250 motorlaivu klasē.

”Trase Anglijā bija diezgan pagrūta, trīs bojas, strauji pagriezieni, bet pretinieki jaupārsvarā tie paši, kas Baltijā un arī pasaules čempionātā. Klāt nāca kāds anglis, no latviešiem es šoreiz vienīgais biju ieradies. Ezeriņš nebija pārāk liels un varbūt pat mazāki viļņi nekā pie mums dažos mačos, tik vien tie, ko paši braucot radījām,”- atceras Ivo.

Alūksnietim izdevās uzvarēt visos četros braucienos, kaut titulam pietiktu arī ar trim panākumiem. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena igaunis Hanness Haugasmagi, trešais bija mājinieks Bens Morse. ”Man jau kopumā šogad galvenais pretinieks bija igaunis Henrijs Fatkins, Baltijā viņš palika otrais. Vispār kā nu kuros mačos, nesen kā pēdējā posmā Jūrmalā lielajos viļņos ļoti labi gāja igaunim Brendonam Timofejevam, Anglijā tomēr viņš bija patālu no pirmā trijnieka. Varbūt nepiemērota tehnika šādiem apstākļiem?”

Pats Ivo Egle ar ūdens motosportu sācis nodarboties samērā vēlu – tikai pērn, 14 gadu vecumā. Interese it kā esot bijusi, ar laivu daudz braukājis viņa tēvsRaitis Egle.

” Līdz tam es sportā neko daudz nedarīju, paspēlēju basketbolu, ziemā hokeju. Reiz tētis teica, lai sataisās, rīt brauksim prom kaut ko izmēģināt. Tā devāmies no Alūksnes uz Jelgavu, tur Jānis Millers bija sagatavojis laivu, izmēģināja mani un tā arī viss sākās.” Ar J.Millera gatavoto finiera laivu Ivo brauc joprojām, taču tagad jau pats varot dzinēju izjaukt un salikt, tāpat vēl piestrādāt pie korpusa. ”KadAnglijā tehniskā komisija izjauca laivu un pēc tam likām kopā, es jau tēvam ņēmu darbu nost, visur palīdzēju. Pasaules čempionātu Tallinā īpaši negribu atcerēties, braucienos tur biju ātrākais , bet pēcāk tehniskā komisija piesējās. Pat īsti pats nezinu, par ko, bet igaunim bija iespēja tikt pirmajā trijniekā un mani diskvalificēja. Tas bija visai strīdīgi.” Jauniešu JT-250 klasē Ivo Egle vēl varēs braukt vienu gadu. ”Es pat īsti nezinu, kā būs tālāk. Ir jau doma pamēģināt ceturto formulu, gluži kā Mārtiņš Morozs, bet nezinu kā būs ar līdzekļiem. Pagaidām tas ir vairāk kā hobijs, mēģinām patrenēties vismaz vienu, divas reizes nedēļā, kādreiz iznāk arī biežāk.”

Uz foto: Jānis Millers

Gandarīts arī agrāk pazīstamais ūdens motosportists un tagad laivu būvētājs Jānis Millers :”Abi puiši malači, viens pasaules čempions, otrs Eiropas, turklāt brauc ar manis ražotajām finiera laivām. Varbūt jau tās modernās plastikāta laivas ir smukākas un vieglāk kopjamas, bet galvenais ir rezultāts. Man prieks par viņiem.”
08.10.2009