Latvijas čempionāts un F2 Eiropas kaussŠīs nedēļas nogalē, 26. un 27. jūlijā, Alūksnē notiks vērienīgs ūdens motosporta pasākums, kurā paralēli risināsies F2 Eiropas kausa otrais posms un Latvijas atklātā čempionāta ūdens motosportā trešais posms. Abas sacensības notiks Alūksnes ezerā pie Pils salas. Latvijas čempionātā startēs Latvijas labākie ātrumlaivu piloti, savukārt par F2 kausu cīnīsies ūdens formulu piloti no Latvijas – Uvis Slakteris, Uģis Gross, Mārtiņš Bergholcs – un ūdens motosportisti no citām valstīm.

Alūksnē notiekošais Latvijas atklātā ūdens motosporta čempionāta trešais posms būs vienīgās čempionāta sacensības, kuras tiek organizētas kopā ar kādu no Eiropas kausa F2 posmiem. Sacensību atklāšana notiks sestdien pulksten 12.00, kad sāksies Latvijas čempionāta posma sacīkstes, kurās piedalīsies visi labākie Latvijas ūdens motosportisti gandrīz visās ātrumlaivu klasēs, ieskaitot jauniešu JT 250 klasi. F2 Eiropas kausa sacensības risināsies gan sestdien, kad notiks brīvie treniņbraucieni un kvalifikācijas braucieni, gan svētdien, kad pulksten 11.00 tiks dots starts Eiropas kausa izcīņas galvenajām sacensībām.

„Rīga Powerboat Team” pilots Uvis Slakteris, kurš piedalīsies Eiropas kausa F2 sacensību posmā, norāda, ka Alūksne ir viņa mīļākā ūdens motosporta sacensību vieta Latvijā un pašlaik tiek daudz strādāts, lai šajā Eiropas kausa posmā sasniegtu vislabākos rezultātus. Sportists uzsvēra: „Man ir prieks, ka Latvija šogad kļuvusi par mājvietu gan Eiropas kausa izcīņas posmam, gan Pasaules kausa posmam F2 ātrumlaivu klasē. Šāda līmeņa sacensības mūsu valsts vārdu nes pasaulē, un ir pozitīvi, ka citu valstu sportistiem ir iespēja iepazīt Latviju, par ko viņi vienmēr ir bijuši sajūsmā.”

Domājot par sacīkšu apmeklētājiem, Alūksnes pilsētas dome šo pasākumu organizējusi vēl aizraujošāku, līdztekus ūdens motosporta sacensībām piedāvājot dažādu citu pasākumu programmu visas nedēļas nogales garumā. Sestdien, kad galvenās sacensības būs valsts čempionāta posms, notiks ielu futbola čempionāts, vakara koncerts un nakts balle, kurā uzstāsies vairākas Latvijā pazīstamas grupas, tostarp arī „Tranzīts” un „Forte”, pašā sestdienas noslēgumā paredzēts uguņošanas priekšnesums. Savukārt svētdien visa uzmanība tiks veltīta Eiropas kausam F2 klasē. Paredzams, ka Alūksnē ieradīsies viesi no dažādām Latvijas pilsētām, kā arī līdzjutēji no citām valstīm.

„Alūksne ir ilgi gatavojusies šim pasākumam un padomājusi par to, lai ikvienam pilsētas viesim būtu interesanti un patīkami šeit pavadīt laiku, kā arī ērti vērot sacensību norisi. Mēs esam lepni par darbu, kas ieguldīts sagatavošanās procesā, un ar nepacietību gaidām nedēļas nogali, kad notiks sacīkstes un izklaides pasākumi,” stāsta Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Viktors Litaunieks.

Ūdens motosportists Uģis Gross apgalvo: „Tā kā Eiropas kausa izcīņas posms risinās Latvijā, sportistiem tiek atrisinātas vairākas problēmas, ar kurām citkārt jāsaskaras, piemēram, laivu un ekipējuma transportēšana. Pilotiem svarīgi ir tas, ka uz šīm sacensībām var ierasties vairāk līdzjutēju, radinieku un draugu, jo nav jāmēro liels attālums līdz sacensību norises vietai.”

Eiropas kausa F2 klasē pirmajā posmā, kas risinājās Somijā, Ekenas pilsētā, Uģis Gross, kurš pārstāv „Kalnciems Racing Team”, ieguva otro vietu, Mārtiņš Bergholcs no „Rīga Powerboat Team” ieguva godpilno trešo vietu, bet Uvis Slakteris, apkopojot visos braucienos iegūtos rezultātus, atradās sestajā vietā.

Pēc pirmo divu Latvijas čempionāta posmu rezultātiem JT 250 klasē pagaidām visaugstāko vietu dala Mārtiņš Morozs un Kristaps Sīlis. T500 klasē stabils līderis ar uzvarām abos līdzšinējos posmos ir Oļegs Sintnieks, S550 klasē nedaudz neveiksmīgāko Aizkraukles sacensību dēļ Artūrs Brolītis savu līdera pozīciju ir atdevis Laurim Gūtmanim, pats ierindojoties otrajā pozīcijā. Lauris Gūtmanis pagaidām ir pirmais arī O 500 klasē, turpretī RN 2000 klases priekšgalā izvirzījies Māris Vasiļjevs. Savukārt prestižajā F2 klasē pēc viena aizvadīta posma pirmajā vietā atrodas Uvis Slakteris. Plašāka informācija par sportistu sasniegumiem pieejama Latvijas Ūdens motosporta federācijas mājaslapā www.lumsf.lv .

Pasākumu, kas apvieno abas sacensības, organizē Latvijas Ūdens motosporta federācija (LŪMSF) sadarbībā ar Alūksnes pilsētas domi. Biedrība LŪMSF dibināta 1993. gadā. Federācijas mērķis ir veicināt ūdens motosporta attīstību Latvijā, īpašu uzmanību pievēršot jauniešu iesaistīšanai šajā sporta veidā.

Informāciju sagatavoja
Andrejs Sviķis,
preses sekretārs
Latvijas Ūdens motosporta federācija
mob. tālr.: 28652677
e-pasts: andrejs@lumsf.lv

23.07.2008