Latvija atgriežas F1!!!30. jūlijā Ukrainas galvaspilsētā Kijevā norisināsies Formula 1 Pasaules čempionāta posms ātrumlaivām, kurā strartēs Latvijas pilots - Valts Sīlis F1 atbalsta klasē - Formula 4S. Iespēja piedalīties saņemta, pateicoties Norvēģijas un Latvijas ūdens motosporta federāciju sadarbībai un atbalstam.

Valts Sīlis ir pirmais Latvijas pilots, kurš saņēmis iespēju startēt Formula 4S čempionātā pārstāvot Itālijas F1 komandu Singha. Iepriekš, šajā komandā startējuši pārstāvji no Norvēģijas, kuru var uzskatīt par vienu no ūdens motosporta lielvalstīm. Itālijas ūdens motosporta komanda “Singha F1 Racing Team” ar tās komandas menedžeri Franko Kantando (Franco Cantando) priekšgalā ir viena no pieredzējušākām F1 klasē. Tai ir vairāk nekā 30 gadu pieredze ūdens motosportā.

“Dalība šajās sacensībās sniegs man milzīgu pieredzi, jo šis būs pirmais starts F4 klasē, līdz ar to tas būs profesionāls izaicinājums un vienlaicīgi arī debija. Grūti spriest par panākumiem, jo būtiska ne tikai fiziskā sagatavotība, bet arī laivas tehniskais stāvoklis un laikapstākļi trasē. Esmu ievācis daudz informācijas arī par saviem sīvākajiem sāncenšiem no Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Itālijas, Kataras, Portugāles un Skandināvijas valstīm un zinu, ka cīņa nebūs viegla”, stāsta Valts.

Latvijas Ūdens motosporta federācijas valdes priekšsēdētājs Modris Kalnciems ir gandarīts, ka Latvija atkal iekļuvusi F1 apritē un startē kopā, braucot F1 atbalsta klasē F4S. Ļoti augstu tiek novērtēts tas, ka Valts Sīlis dzīvojot un strādājot Norvēģijā, tomēr rod iespēju šajās sacensībās pārstāvēt Latviju startējot Itālijas komandas „Singha F1 Racing Team” sastāvā.

10 gadu pieredzē, kas iegūta ūdens motosportā, startējot jūrmalas “Kalnciems Racing Team”, Valts Sīlis sasniedzis vairākas augsta ranga godalgas. Viens no pēdējiem sasniegumiem karjerā bijusi debija Pasaules čempionāta ūdens motosporta Offshore klasē, kur sacensības norisinājās atklātā jūrā un tika iegūta 5. vieta. Ievērības cienīga bijusi piedalīšanās arī Eiropas čempionāta posmā Rīgā, sešu stundu izturības braucienā RIB laivu klasē, kur tika iegūta 2. vieta. Valts Sīlis ir pirmais Latvijas pilots, kurš ieguvis Eiropas čempiona titulu jauniešu JT250 klasē.

“Domāju, ka starts Ukrainā, Formula 4s čempionātā, ir nākošais solis ceļā uz manu galveno karjeras mērķi - startēt F1 klasē. Tas ir milzīgs stimuls šajā posmā parādīt visprofesionālāko sagatavotību un labākos rezultātus, jo tā ir unikāla iespēja parādīt sevi starptautisko F1 komandu menedžeriem,” savos nākotnes plānos dalās Valts Sīlis.

20.07.2011