Latvieši iegūst medaļasPolijas pilsētā Augustovā šodien norisinājās Pasaules Čempionāta otrais posms ātrumlaivām, kur piloti savu meistarību pierādīja veicot 8 stundas ilgu izturības braucienu. Polijas komandai „Balt Jaht” tika pieaicināti divi Latvijas piloti - Uvis Slakteris no „Riga Powerboat Team”, kā arī individuāli startēja pilots Atis Slakteris. Pasaules meistaru konkurencē komanda izcīnīja godpilno trešo vietu.


Sacensību gaita bija ļoti dramatiska, jo astoņas stundas tika pavadītas pastāvīgi sakostiem zobiem cīnoties pret konkurentiem un pārvarot nelīdzeno ūdens virsmas trasi, kā rezultātā bez avārijām neiztikt. Latviešu pārstāvēto komandu arī piemeklēja ķibeles – brīdī, kad komanda bija vadībā, otrajā sacensību stundā parādījās tehniska problēmu, formulā izveidojās bojājums un tā pakļuva zem ūdens. Internacionālais komandas sastāvs – poļu un latviešu mehāniķi tomēr paveica neiespējamo. Bojājumi tika novērsti, un, ar meistarīgu braukšanu un lielu veiksmi, komanda piecas minūtes pirms sacensību beigām no ceturtās vietas pavirzījās uz trešo vietu.


Komandas pārstāvis komentē: „ Visi esam ļoti priecīgi, jo komandai ir izdevies sevi pierādīt, un esam sasnieguši labus rezultātus. Spēcīgi sevi parādīja francūži, taču arī mēs nobraucām lieliski.” Pirmo vietu ieņēma franču komanda „Navi Kart”, un otrajā vietā palika franču komanda „Marine Inshore”. Latviešu pārstāvētā komanda „Balt Jaht” ieguva medaļas apdzenot arī vēl vienu francūžu pārstāvētu komandu.


Informāciju sagatavoja

„Riga Powerboat Team”

11.07.2010