Konkurenti vēroja Mārtiņa laivas astesgaluTeicami jauno sezonu Vācijas "ADAC Masters" čempionātā ir sācis Liepājas ūdens motosporta komandas "UPB Energy" pilots Mārtiņš Morozs, kurš pirmajā posmā uzvarēja visos trīs braucienos un, protams, ka triumfēja arī posma kopvērtējumā.

Pagājušajā sezonā Mārtiņš šajā čempionātā kopvērtējumā izrāva 3. vietu, un šīs sezonas minimālais mērķis ir vismaz atkārtot pērnā gada panākumu. Klusībā gan tiek cerēts uz ko vairāk, proti, uz čempiona titulu. Ziemā sportistam un viņa tēvam Aldim tehniku izdevās uzlabot tikai tik daudz, cik bija iespējams bez būtiskiem finansiāliem ieguldījumiem, tomēr šis tas ticis pamainīts. Starpsezonā Mārtiņš arī krietni pastrādājis trenažieru zālē, atbrīvojoties no liekā svara, kas varētu viņam šosezon sasniegt labākus rezultātus, jo sacensībās katrs kilograms ir būtisks, stāsta A. Morozs.

Pirmajā posmā Mārtiņš dominēja jau brīvajos treniņnbraucienos, bet kvalifikācijā liepājnieka pārsvars pār tuvāko sekotāju Aleksandru Šelleru bija gandrīz 0,6 sekundes. Pole position pirmajā braucienā atviegloja M. Morozam cīņu trasē – jau no stara mūsējais aiztraucās visas desmit pilotu grupas priekšgalā un finišā A. Šelleru apsteidza vairāk nekā par 6 sekundēm. Nedaudz grūtāk klājās otrajā braucienā, kurā piloti startēja aprieztā secībā pirmajā braucienā izcīnītajām vietām. Jau pirmajā pagriezienā Morozam izdevās pacelties uz 4. pozīciju, kurā liepājnieks noturējās nākošos divus-trīs apļus. Tad avarēja Manuels Zauersigs, un sekoja restarts, kas nāca par labu Mārtiņam, jo atviegloja A. Šellera un Adriana Maņevska apdzīšanu. Pēc pāris apļiem no ceturtās pozīcijas latvietis pakāpās uz otro, bet vēl pēc pāris apļiem jau bija pirmais, un atlikusī brauciena daļa aizgāja kā pa diedziņu, 2. vietā finišējušo Maņevski apsteidzot par 4,016 sekundēm.

Trešajā jeb pamatbraucienā liepājnieks atkal startēja no pirmās pozīcijas. Brauciens bija sekmīgs, tiesa, ļoti tuvu – 1,5 līdz 2 sekunžu attālumā mūsējam astē sēdēja Šellers. Arī šo braucienu nācās pārtraukt avārijas dēļ. Šoreiz neveiksminieks izrādījās Ūve Bretšneiders. Pēc restarta aina trasē nemainījās – pirmais joprojām bija Mārtiņš, kuram pa pēdām cieši sekoja Aleksandrs Šellers. Tādā secībā abi sāncenši arī finišēja – M. Morozs pirmais, bet vācietis, kurš tāpat kā pārējie liepājnieka konkurenti, lielāko posma daļu trasē vēroja vien Mārtiņa laivas astesgalu, 2,2 sekundes vēlāk braucienu pabeidza 2. vietā.

Sportists atzīst, ka šī posma īsā trase ar daudzajiem pagriezienam viņam bija parocīga. Redzēs, kā izdosies nobraukt citās trasēs ar garākām taisnēm. Čempionāta otrais posms maija pēdējās dienās norisināsies Brodenbahā.

Andris Sudmalis, "Kurzemes Vārds" specīāli LŪMSF

08.05.2011