Gross tēmē uz medaļu

Nedēļas nogalē Malaizijā notiks šīs sezonas pasaules kausa izcīņas pēdējais ceturtais posms ātrumlaivu F- 2 klasē. Pirms Malaizijas ceturtajā vietā kopvērtējumā ir „Kalnciems Racing Team” pilots Uģis Gross.


Punktu izteiksmē pārliecinoši pirmais ir britu pilots Kolins Dželfs, taču kopvērtējumā uz pirmo trijnieku ir vairāki pretendenti. Pašlaik otrajā pozīcijā zviedrs Jūnass Andersons, taču viņš piektdien startē F- 1 posmā AAE un Malaizijai nav pieteicies. Trešais ir brits Ovens Dželfs, ceturtais Uģis Gross, piektais itālietis Alekss Karella un sestais francūzis Žans Baptī Tomā. Visi šie sportisti reāli pretendē uz medaļām, jo punktu starpība nav liela un visu izšķirs Malaizijas sacensības svētdien. Par uzvaru posmā var nopelnīt 20 punktus, otrā vieta dod 15, trešā – 12,ceturtā – 9 , piektā – 7 utt.

Viens no 2008.gada labākajiem tehnisko sporta veidu sportistiem valstī Uģis Gross ir apņēmības pilns, taču arī piesardzīgs.Šādās sacīkstēs daudz ko var izšķirt nejaušība un kāds tehnisks defekts, tieši šī iemesla dēļ iepriekšējā posmā Saūda Arābijā nācās samierināties ar devīto vietu. Pagaidām Malaizijā gan viss kārtībā un brīvajos treniņos „Kalnciems Racing Team” pilots bija otrais aiz sezonas līdera Kolina Dželfa. Tiesa, tūdaļ aiz Grosa arī viņa divi nopietnākie sāncenši Tomā un Karella. Malaizijas posmam pieteikušies 16 piloti, sezonā kopumā startējuši 23 sportisti.

Šoreiz sacensības rīkotas kopā ar Malaizijas lielo karnevālu Kotakinabalu un ilgs pat trīs dienas. Brauciens tiks aizvadīts vienā no Dienvidķīnas jūras līčiem un ik aplī piecas bojas – četri pagriezieni pa kreisi un viens pa labi. Sestdien sportistiem būs jāveic ātrumbrauciens, tāpat arī mach race, pašas sacensības būs svētdien. Ātrumbraucienu vērtējumā pirms pēdējā posma Uģis Gross ir līderis, mach race- septītais, tomēr šīs disciplīnas vairāk ir tikai kā iesildīšanās un galvenā vērība vienmēr tiek pievērstasacīkšu braucienam.

Šogad Kontinentālā kausa izcīņā Uģis Gross četru sacensību seriālā ieņēma otro vietu aiz Kolina Dželfa un bija trešais Eiropas čempionātā. Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai , šogad tiek startēts tikai F- 2 sacīkstēs, kaut pērn Gross kļuva par pirmo latviešu pilotu , kas izmēģinājis spēkus F- 1 un pat tika pie ieskaites punktiem. Mazai komandai ar privātajiem atbalstītājiem nav tik grandiozu iespēju kā dažiem citiem konkurentiem.


PK kopvērtējums pēc 3 posmiem

  1. Kolins Dželfs (Lielbritānija)45 p.
  2. Jūnass Andersons (Zviedrija) 29 p
  3. Ovens Dželfs (Lielbritānija) 27 p
  4. Uģis Gross ( Latvija )21 p
  5. Alekss Karella (Itālija) 20 p
  6. Žans Baptī Tomā ( Francija) 20 p

-------------------------------------------------------

14. Mārtiņš Bergholcs ( Latvija ) 1 p

15.-23. Uvis Slakteris (Latvija)0 .


Informāciju sagatavoja :

„Kalnciems Racing Team”.

12.12.2008