Gross sezonu beidz ar piekto vietu!
Malaizijā beigusies šī gada Pasaules kausa izcīņas sezona ātrumlaivu F- 2 klasē. Pēdējā posmā uzvarēja itālietis Alekss Karella, Uģis Gross („Kalnciems Racing Team”) bija piektais un kopvērtējumā šogad viņš arī ieņēma piekto pozīciju. Par Pasaules kausa ieguvēju kļuva Kolins Dželfs (Lielbritānija).Pirms pēdējā posma par medaļām kopvērtējumā varēja spēkoties vairāki sportisti un vienīgi brits Kolins Dželfs bija ieguvis visai pārliecinošu vadību. KolinamDželfam atlika vien finišēt desmitniekā un neviens nevarētu viņam atņemt čempiona titulu. Tā arī notika – brits ieņēma otro vietu un kārtējo reizi kļuva par Pasaules kausa ieguvēju F- 2 klasē. Kolinam visās četrās sacensībās izdevāsfinišēt otrajam. Šogad otrais itālietis Alekss Karella, trešais francūzis Žans Baptī Tomā. No Latvijas sportistiem visaugstāk Uģis Gross, kas ieguva piekto vietu sezonas kopvērtējumā.

Malaizijas posmā Uģim Grosam bija piektā starta pozīcija, kas ļāva cīnīties par augstām vietām. Tūdaļ pēc starta gan bija ievērojams A.Karellas pārsvars, jo viņa laiva Malaizijā bija krietni ātrāka par konkurentiem. „Kalnciems Racing Team” pilots Uģis Gross sākumā vēl brauca līdzīgā tempā ar citiem līderiem, reāli cīnījās par goda pjedestālu,taču uz distances beigām dzinējsarvien zaudēja jaudu. Lielā slodze sezonā un Malaizijas karstums darīja savu, tāpēc pēdējos apļos cīnīties par pjedestālu vairs nebija iespējams. Piektā vietaMalaizijā un piektā vieta visā sezonā, kautno ceturtās pozīcijas Uģis Gross atpalika tikai par vienu punktu un trešās - parčetriem.

Sezonas kopvērtējumā Uģis Gross ieguva otro vietu ātrumrekordu ieskaitē, atpaliekot tikai no Jūzefa Al Rabaīna ( Kuveita).

Vēl viens Latvijas sportists Uvis Slakteris ( „Riga Powerboat Team”) Malaizijā bija devītais un viņš ieguva savus pirmos divus punktus sezonā. Viens iegūts punkts Rīgā šogad citam šīs komandas pilotam Mārtiņam Berhgolcam.


PK kopvērtējums F – 2.


  1. Kolins Dželfs (Lielbritānija) 60 punkti.
  2. Alekss Karella (Itālija)40 punkti
  3. Žans Baptī Tomā (Francija) 32 punkti
  4. Jūnass Andersons (Zviedrija) 29 punkti
  5. Uģis Gross (Latvija)28 punkti
  6. Ovens Dželfs (Lielbritānija 27 punkti


--------------------------------------------------------


14.Uvis Slakteris ( Latvija )2 punkti

15.Mārtiņš Bergholcs ( Latvija ) 1 punktsInformāciju sagatavoja :

„Kalnciems Racing Team”


14.12.2008