Gross otrs ātrākais kvalifikācijāŠodien Saūda Arābijā, Džedahā notika divas oficiālās kvalifikācijas sesijas pirms rītdienas Pasaules kausa izcīņas posma ātrumlaivu F- 2 klasē. Otru labāko apļa laiku uzrādījis "Kalnciems Racing Team" pilots Uģis Gross.

Vēl viens Latvijas pilots Uvis Slakteris ( Riga Powerboat Team) bija ceturtais. Ātrākais šodien britu pilots Kolins Dželfs.

Ātrākie apļa laiki tika uzrādīti pirmajā kvalifikācijas sesijā, kad ūdens bija nedaudz mierīgāks. Kolins Dželfs apsteidza Uģis Grosu tikai par 0.09 sekundēm, bet ar to arī pietika, lai rīt ieņemtu pirmo pozīciju sacīkšu startā. Trešais apļa laiks bija itālietim Aleksam Karellam, ceturtais Uvim Slakterim no "Riga Powerboat Team".

Otrajā kvalifikācijas sesijā Uģis Gross bija ātrākais, vēl trijniekā iekļuva Uvis Slakteris un Kolins Dželfs, taču apļa laiki bija nedaudz lēnāki. "Es esmu apmierināts ar šodien sasniegto, kaut vienmēr var jau būt arī labāk," – pēc kvalifikācijas teica Gross. "Mums izdevās labi noregulēt laivu un šajā ūdenī tā gāja labi, kaut arī Rīgā augustā bija daudz nemierīgāki viļņi. Kvalifikācija nedaudz ieilga, palika jau nedaudz tumšs un tādēļ vēl otrdien paredzētos ātrumbraucienus un mach race atcēla. Būs vairāk laika sagatavoties rītdienas sacīkstēm."

Kopumā šodien startēja 16 dalībnieki no 14 pasaules valstīm, kas veica piecu boju distanci.

Kopvērtējumā pirms pēdējiem diviem Pasaules kausa posmiem līderis ir britu pilots Kolins Dželfs – 30 punkti. Par vienu punktu mazāk ir zviedram Jonasam Andersonam, taču viņš Saūda Arābijā nestartē. Trešais ar 24 punktiem ir brits Ovens Dželfs, ceturtais Uģis Gross (Kalnciems Racing Team) – 19 punkti, pa 12 punktiem - norvēģim Rikam Ivaram Hākonsenam un Jozefam Al Rabaīnam no Kuveitas. Uvis Slakteris pagaidām bez punktiem sacīkšu ieskaitē. Par uzvaru vienā posmā var saņemt 20 punktus, otrā vieta dod 15, trešā 12. Ieskaiti saņem labākie desmit piloti.

Kalnciems Racing Team

www.f2worldcup.com

07.10.2008