Gross kopā ar KapelīniŠīs nedēļas nogalē Portugālē sāksies jaunā F- 1sezona uz ūdens. Šogad Latvijas ātrumlaivu pilots Uģis Gross visu sezonu brauks „Zepter” komandā kopā ar deviņkārtējo pasaules čempionu šajā klasē itālieti Gvido Kapelīni. Sezonā kopumā paredzēti deviņi posmi.


Uģis Gross pagājušonedēļ aizvadīja treniņus kopā ar Kapelīni viņa bāzes vietā pie Komo ezera Itālijā. Grosam atkal nācās pierast pie F- 1 laivas, jo savus pirmos braucienus šajā klasē viņš bija veicis 2007.gada rudenī. „Salīdzināt F- 2 un F- 1 ir tas pats, kas golfiņu ar Porschi. Katrā distances taisnē F- 1 laiva var sasniegt 200km/h stundā, šādu ātrumu var attīstīt jau pēc 400 metriem. F- 1 ir manevrēt spējīgāka laiva pagriezienos, tādēļ te svarīga loma ir pilota reakcijai,”- skaidro Uģis Gross.

Itālijā „Zepter” komanda izmēģinājusi jaunās telemetrijas iespējas, tāpat dažādus dzinējus un dzenskrūves. Uģis Gross šogad sacīkstēs startēs ar 2006.gadā Itālijas DAC rūpnīcā ražotu laivu, Kapelīni laiva uzbūvēta tieši šai sezonai. Gross gan teic, ka tam neesot lielas nozīmes, jo paiet laiks, kamēr pie jaunas laivas pilnībā pierod. Sportisti F- 1 startē ar „Mercury”firmas 2,5 litru dzinējiem, kuriem ir ap 430 Zs jauda, tiek izmantota speciālā aviācijas degviela.

Šīs nedēļas vidū „Zepter” komandas pārstāvji jau ieradās Portimao, lai labāk iepazītos ar sacensību vietu. Sacensībās ik aplī būs jāveic astoņi pagriezieni un tas nozīmē, ka visa liela nozīme būs braukšanas mākai ne tikai labai tehnikai. Laika apstākļi Portugālē pagaidām labi, pa dienu ap plus 20 grādiem pēc Celsija.

„Esmu ļoti apmierināts ar Uģa stabilo sniegumu pirms sezonas testos. Domāju, ka šī būs fantastiska sezona „Zepter” komandai un Uģis spēs uzrādīt labāku sniegumu ar katru nākamo sacīksti,” – tā pirms pašas sezonas izteicies Gvido Kapelīni. Viņa mērķis šogad ir kļūt par desmitkārtējo pasaules čempionu un tādēļ patīkami, ka Kapelīni sev palīgos uzaicinājis Uģi Grosu.

Latvijas pilotam sacensībās būs ierastie mehāniķi Pēteris Ukrins un Ints Sniķeris, radiovīrs – Ričards Kalnciems, dzinēju sagatavošanā piedalās arī kāds no Kapelīni mehāniķiem. F- 1 sacīkstēs šogad būs jauns formāts – ik posmā būs divi atsevišķi braucieni sestdien un svētdien ( pa 30 minūtēm plus 2 apļi) , katrā no tiem punktus izcīnīs desmit labākie piloti. Pirms katra no braucieniem brīvie treniņi un atsevišķa kvalifikācija un tas nozīmē, ka īpaša nozīme būs stabilitātei. Portugālē jau ieradušies 20 piloti un gaidāmi vēl daži, jo ik posmā var startēt 24 braucēji.

Sacensību kalendārā otrais un trešais posms būs jūnijā Krievijā un Somijā, atlikušie posmi rudenī un pat ziemā Tuvajos Austrumos un Āzijā. Vasarā Uģis Gross paredzējis startēt „Kalnciems Racing Team” komandā F- 2 pasaules kausa izcīņā un arī Skandināvijas čempionātā. Pats pilots gan piebilst, ka par to vēl nav īstas skaidrības, jo starptautiskā federācija vēl galīgi nav nolēmusi, vai F- 1 piloti drīkstēs startēt arī citos mačos. Pagaidām galvenais – krāt pieredzi F- 1 un pacīnīties par punktiem, tāpat palīdzēt Gvido Kapelīni cīņā par desmito pasaules čempiona titulu.


Informāciju sagatavoja :

„Kalnciems Racing Team”.


03.04.2009