Gross izstājasSestdien Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā notika pasaules čempionāta trešais posms F- 1 uz ūdens . Pirmajā sacīkšu braucienāLatvijas pilots Uģis Gross izstājās , bet par uzvarētāju kļuva Kataras komandu pārstāvošais amerikānis Džejs Praiss.


Sacīkstēs kopā startēja 18 piloti, jo vēl viens – brits Endijs Eliots rīta brīvajos treniņos piedzīvoja smagu avāriju. Tūdaļ pēc starta līderis bija kvalifikācijas uzvarētājs Džejs Praiss, bet Uģis Gross brauca11. Latvijas pilots šo pozīciju saglabāja līdz devītajam aplim, taču jau neilgi pirms tam, dzeltenā karoga laikā, laiva strauji zaudēja ātrumu. „Īsti vēl nezinu, kur tā vaina. Startu paņēmu labi, bet bija tur tādas mazas sadursmes un kaut kur nolauzu laivas priekšējo ragu. Varbūt arī tas nebija galvenais iemesls, bet jau nedaudz vēlāk galīgi nevarēju vairs ātri pabraukt. Skatīsimies, meklēsim iemeslu – rīt jau jauna diena, pavisam citas sacīkstes un tad jau redzēsim,” - sacīja „Zepter Team” komandas pilots Uģis Gross.

Pavisam šodien sacīkstes beidza tikai 10 no 18 pilotiem. Uģa Grosa komandas biedrs no „Zepter Team” itālietis Gvido Kapelīni visu laiku brauca otrajā pozīcijā, taču tehnisku iemeslu dēļ izstājās četrus apļus līdz finišam. Otrais līdz ar to arābu sportists Ahmeds Al Hameli, bet trešais – francūzis Felipe Kjape, kuram tas pirmais goda pjedestāls F- 1 karjerā.Līdzšinējais čempionāta līderis AAE sportists Tani Al Kamzi arī izstājās un palika bez punktiem.


Pasaules čempionātā trešajā posmā Sanktpēterburgā rīt notiks vēl viens sacīkšu brauciens un pirms tā – jauna kvalifikācija. Kopvērtējumā tagad Uģis Gross pēc pieciem šīs sezonas braucieniem nu noslīdējis par trim pozīcijām un ir 13.Par līderi kļuvis Džejs Praiss, otrais ir Tani Al Kamzi, trešais Ahmeds Al Hameli( abi AAE).


Informāciju sagatavoja :

Kalnciems Racing Team.


21.11.2019