Grosam sadursme; triumfē Sēlio


Publicēja Ilvars Grīslis

Latvijas pilots Uģis Gross sīkas sadursmes dēļ jau pirmajā aplī izstājās no Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) notiekošā pasaules čempionāta pēdējā posma F-1 sacensībās uz ūdens. Par posma uzvarētāju un vienlaikus arī kopvērtējuma uzvarētāju kļuva soms Sāmi Sēlio.
Pēc starta vienā no pagriezieniem vairāki braucēji bija ļoti tuvu viens otram, un pirms pagrieziena britu pilots Endijs Eliots nedaudz no labās malas iespieda Uģi Grosu tuvāk bojai, kā rezultātā Grosa dzinējam trāpīja francūža Filipa Desertjēna laiva. It kā nekas īpašs, visi brauca tālāk, taču nelielajā sadursmē Grosa laivai tika pārrauta degvielas padeves caurule, tāpēc vēl pēc viena apļa nācās braukt malā. Līdz ar to sezona Latvijas pilotam beigusies ne pārāk priecīgā izskaņā, taču kopumā tā tomēr bijusi veiksmīga. Iegūts Eiropas čempiona tituls ātrumlaivu "F2000" klasē, un Uģis turklāt kļuvis par pirmo pašmāju pilotu, kas jebkad startējis F- 1 uz ūdens.

"Sajūta jau varbūt šodien arī nav tā pati labākā, jo startu paņēmu labi, tiku jau desmitniekā un tālāk rādījās visai brīvs ūdens. Bet francūzis trāpīja no aizmugures dzinējā un bez degvielas tālu nepabrauksi. Tāds ir tehniskais sporta veids, šodien vispār maz tika līdz finišam, nepaveicās," sacīja Gross.

Soma Sāmi Sēlio uzvara Šardžā bija diezgan pārliecinoša, taču negaidīts ir viņa iegūtais pasaules čempiona tituls. Līdz pat 40. aplim Gvido Kapelīni visai droši turējās labāko sešiniekā un šāda pozīcija viņu apmierināja, taču tehnika ir tehnika. Kapelīni laivai sabojājās dzinējs un cerības uz čempiona titulu izkūpēja gluži kā pērn pēdējā posmā. Šardžā otrais finišēja ASV pilots Džejs Praiss (+2.41 sekunde), trešais austrālietis Deivids Trasks (+ 8.9 sekundes). Kopvērtējumā līdz finišam aizbrauca tikai desmit sportisti no 25, turklāt viena apļa robežās bija tikai četri.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā Sāmi Sēlio apsteidza Kapelīni par četriem punktiem, trešajā vietā AAE sportists Tani Al Kamzi. Sezonas astoņos posmos pie ieskaites punktiem tika 23 dažādi piloti, tostarp arī "Kalnciems Racing Team" pārstāvis Uģis Gross, kurš bija desmitais iepriekšējā posmā savās debijas sacīkstēs Abu Dabi.

Tagad Grosam neliela atpūta un pēc Jaunā gada jau piedalīšanās sacensību seriālā Tuvajos Austrumos, kur allaž startē daudzi pasaules labākie piloti
(http://www.esports.lv)

14.12.2007