„Riga Powerboat Team” nepadodas12. jūlijā Polijas pilsētā Augustovā norisinājās World Circuit Endurance Championship, kur 8 stundu ilgā izturības braucienā „Riga Powerboat Team” piloti Uvis Slakteris un Mārtiņš Bergholcs kopvērtējumā izcīnīja 7. vietu.


Mārtiņa un Uvja komandas biedrs bija Barteks Marsaleks, kura Tēvs ir leģendārs Poļu ātrumlaivu braucējs – desmitkārtējs čempions savā disciplīnā. Tieši Marsaleks uzaicināja viņus piedalīties šajās sacensībās zem „BaltYaht” komandas vārda. Latvijas pilotiem vajadzēja pielāgoties gan poļa laivas gaitai, gan orientēties lielajā burzmā, jo visu laivu klašu sacensības notikās vienlaikus. Šajā posmā Latvijas piloti startēja klasē, kur laivām ir gan vecās un gan jaunās paaudzes 2 litru tilpuma F2 motori.


Piloti sacensībās brauca uz maiņām. Pirmais, kas devās trasē bija Marsaleks. Komandas stratēģija bija, ka katrs pilots brauc pa stundai, stundai divdesmit. Sākumā viņiem veicās ļoti labi, taču lielās slodzes dēļ, laivai sākās tehniskas problēmas – akumulatora vainas dēļ, bija jābrauc krastā veikt remontdarbi. Pēc tam laivā parādījās caurums, un tā lēnām sāka piepildīties ar ūdeni;tad atkārtoti bija jābrauc krastā dēļ izsprāgušā gaisa spilvena.


Neveiksmēm punktu pielika motora „nomiršana” pēdējā aplī, un Uvis, kurš tajā laikā bija pie laivas vadības, tā arī nenofinišēja. Uvis komentē: „Kopumā mēs nobraucām kādus 300 apļus, un motoram tur ko turēt ir oi oi oi. Visu laiku mūs vajāja tehniskas ķibeles, bet varbūt šeit piedalīsimies arī nākamgad, un tad mums ies labāk.” Pēc sacensībām Uvis ziņo, ka tiesneši viņu komandu šajās sacensībās ir novērtējuši kā septīto labāko.


Šajā nedēļas nogalē norisinājās arī JT250 klases Pasaules Čempionāts jauniešiem Tallinā, kur „Riga Powerboat Team” jaunākais pilots Maksimiliāns Tučkovs 24 braucēju konkurencē izcīnīja 14. vietu.


Un par tuvākajiem gaidāmajiem notikumiem – no 17. līdz 19. jūlijam Alūksnē notiks Baltijas Čempionāts ātrumlaivām, kur piedalīsies daudzi braucēji no gandrīz visām ātrumlaivu klasēm. Šajā vērienīgajā pasākumā visus laipni ielūdz arī „Riga Powerboat Team”.


Informāciju sagatavoja

„Riga Powerboat Team”

28.05.2020