Liepājā uzvar "UPB ENERGY" komanduSvētdien ar sacensībām Liepājas pilsētas centrā - Tirdzniecības kanālā - noslēdzās Latvijas atklātā čempionāta ūdens motosportā pirmais posms. Vairāku tūkstošu skatītāju klātbūtnē spraigā cīņā komandu kopvērtējumā uzvarēja Liepājas komanda UPB Energy, otrajā vietā atstājot komandu Jūrmala.


UPB Energyuzvaras panākumus kaldināja komandas piloti Māris Vasiļevskis un Artūrs Brolītis, kuri izcīnīja pirmās vietas attiecīgi RN – 2000 un S – 550 laivu klasē. RN – 2000 klasē vietu uz goda pjedestāla otrās vietas izcīnīja Normunds Sniķers no Nord Ost, savukārt trešo Guntis Lauss no komandas Politechnika. Kupli pārstāvētajā S – 550 laivu klasē otro vietu ieņēma Kristaps Paegle noMemeles Sports, bet trešo UPB Energy komandas pilots Lauris Gūtmanis.

Jauniešu laivu klasē JT – 250, kurā startē sportisti no 10 līdz 16 gadu vecumam, uzvaru guva Ivo Egle no Nord Ost komandas, bet otro un trešo vietu izcīnīja attiecīgi Kristaps Sīlis (Jūrmala) un Mārtiņs Morozs (UPB Energy). Šīs klases braucēji kandidēs uz vietu nacionālajā jauniešu ūdens motosportistu izlasē, kuru plānots sākt veidot jau šogad.

T – 550 laivu klasē uzvaras laurus plūca Oļegs Sintnieks (Jūrmala), kuram sekoja otrās vietas ieguvējs Jānis Zarecnevs (UPB Energy) un vienīgā sacensību sieviešu kārtas pārstāve Zaiga Balode (UPB Energy).

Liepājas posms ar nosaukumu UPB ENERGY kauss 2008 pirmo reizi norisinājās pilsētas centrā, Tirdzniecības kanālā. Sacensības vēroja vismaz 5 000 skatītāju un ūdens motosporta līdzjutēji, kuri bija ieradušies ne tikai no Liepājas, bet arī no citām Latvija pilsētām, lai izbaudītu lielisku atpūtu un asas izjūtas, kuras sniedz ūdens motosports.

Pēc sacensībām Liepājā par Latvijas čempionāta godalgām sportisti cīnīsies vēl četros posmos – 28. jūnijā Aizkrauklē, tām sekos sacensības Alūksnē, Jelgavā un Jūrmalā. Īpaši jāatzīmē sacensības Alūksnē, kas būs apvienotas ar vienu no F2 Eiropas čempionāta posmiem.

Latvijas Ūdens motosporta federācija (LŪMSF) dibināta 1993. gadā. Federācijas mērķis ir veicināt ūdens motosporta attīstību Latvijā, īpašu uzmanību pievēršot jauniešu iesaistīšanai šajā sporta veidā. Viens no federācijas uzdevumiem ir organizēt nacionāla un starptautiska mēroga ūdens motosporta sacensības, nodrošinot kvalitatīvu sacensību programmu un patīkamu atpūtu skatītājiem.

Informāciju sagatavoja

Andrejs Sviķis,
preses sekretārs

Latvijas Ūdens motosporta federācija
mob. tālr.: 28652677
e-pasts: andrejs@lumsf.lv

16.06.2008