Svētdien sāksies Latvijas čempionātsAr sacensībām Liepājas pilsētas centrā 15. jūnijā sāksies Latvijas atklātā čempionāta ūdens motosportā 2008. gada sezona, kurai jākļūst par lūzuma punktu šī sporta veida attīstībai Latvijā. Apliecinot ūdens motosporta ilgtermiņa vīziju, šogad komandas pieteikušas vislielāko jauno pilotu skaitu Latvijas čempionāta vēsturē, turklāt Latvijas Ūdens motosporta federācija sākusi veidot valsts jauniešu izlasi. Savukārt, valsts izlases kandidāts, viens no titulētākajiem jauniešu pilotiem Mārtiņš Morozs, kurš jau pabijis Eiropas čempiona godā, pēc sacensībām Liepājā cīnīsies par augstāko titulu starp jauniešiem pasaules čempionātā, kurš notiks pirmo reizi šī sporta veida ilgajā pastāvēšanas vēsturē.

Latvijas Ūdens motosporta federācijas (LŪMSF) valdes priekšsēdētājs Modris Kalnciems uzsver, ka ūdens motosporta sacensībām Latvijā ir nākotne un jaunie sportisti ir tie, kuri to veidos. Ir izvirzīti galvenie uzdevumi, kas būtu jāveic federācijai un klubiem, lai spētu veiksmīgi attīstīt to potenciālu, kas piemīt jaunajiem un talantīgajiem pilotiem. Viena no LŪMSF prioritātēm ir nacionālā jauniešu ūdens motosportistu izlase, kuru sāks komplektēt jau šajā gadā. Pagaidām jaunie piloti Eiropas un pasaules sacensībās startē komandās. Papildu uzmanība tiks veltīta, lai jauniešiem izveidotu pārdomātus treniņu grafikus un sacensību plānu.

Pašreiz Latvijas atklātajam čempionātam ūdens motosportā ir pieteikti 47 dalībnieki, no kuriem 14 ir jauniešu klases sportisti. UPB ENERGY komandas 15 gadu vecais pilots Mārtiņš Morozs pērn kļuva par Eiropas čempionu un jūnijā piedalīsies pirmajā pasaules čempionātā jauniešiem Polijā. Mārtiņš ir viens no jaunajiem ūdens motosportistiem, kuri, pateicoties savai enerģijai un vēlmei pilnveidoties, ir spējuši sasniegt ļoti augstus rezultātus. Savukārt 16 gadu jaunais Artūrs Brolītis pavisam nesen 8. jūnijā izcīnīja sesto vietu pasaules čempionātā S550 laivu klasē.

„Latvijas ūdens motosporta čempionāts ir viens no Latvijas moto sporta nozīmīgākajiem pasākumiem. Katru vasaru tas ir būtisks papildinājums Latvijas sporta dzīvei un īsti svētki pilsētām, kurās sacensību laikā ūdens formulas pulcē arvien vairāk skatītāju un atbalstītāju. Savukārt jauniešu izlases izveide ir apsveicama un valsts atbalstāma iniciatīva,” uzsver Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks sporta jautājumos Edgars Šneps.

Šogad čempionāts risināsies piecos posmos – Liepājā, Aizkrauklē, Alūksnē, Jelgavā un Jūrmalā. Īpaši jāatzīmē sacensības Alūksnē, kas būs apvienotas ar vienu no F2 Eiropas čempionāta posmiem.

Liepājas posms ar nosaukumu UPB ENERGY kauss 2008 pirmo reizi norisināsies pilsētas centrā, Tirdzniecības kanālā. Sacensību oficiālā atklāšana notiks svētdien pulksten 11.45, bet jau pulksten 12.00 tiks dots pirmais starts JT-250 klasē, kurā piedalās jaunieši no 10 līdz 16 gadu vecumam. Vēlāk starts tiks dots T-550 un S-550 klasē, kā arī RN-2000 klasē (kopā ar FR1000), bet pēdējie startēs Formula 2 piloti. Katrā klasē notiks trīs braucieni, un kopējo rezultātu veidos visu braucienu summa.

Liepājas komandas UPB ENERGY galvenā atbalstītāja kompānijas UPB holdings viceprezidents Oskars Mors uzsver, ka komandas pagājušā gada sniegums un uzņēmība kalpojusi kā labs piemērs kopīga mērķa – jauniešu sporta straujas attīstības – sasniegšanai. „UPB holdings ir sabiedriski aktīva un sociāli atbildīga kompānija. Esam pārliecināti, ka sportiskās aktivitātes palīdz veidot komandas garu, veselīgu atmosfēru ikdienas darbā un veicina sabiedrības veselīga dzīvesveida veidošanos, kas ir īpaši jūtīgs jautājums jauniešu kontekstā. UPB, kas patlaban ir izveidojies par starptautisku holdingu, pirmsākumi ir meklējami Liepājā, tādēļ likumsakarīga ir Liepājas godalgoto sportistu iniciatīvas atbalstīšana – UPB ENERGY komandas izveide un Latvijas čempionāta Liepājas posma atbalstīšana ilgtermiņā,” uzskata O. Mors, piebilstot, ka UPB ENERGY komandā ir iekļauti daudzi jaunie talanti.


Šodien, 11. jūnijā, atklāta LŪMSF oficiālā mājaslapa – www.lumsf.lv. Tajā iespējams iegūt jaunāko informāciju par Latvijas čempionātu, apskatīt komandu sarakstus, noskatīties interesantākos videoierakstus no sacensībām, kā arī uzzināt citas noderīgas lietas par ūdens motosportu.

Biedrība LŪMSF dibināta 1993. gadā. Federācijas mērķis ir veicināt ūdens motosporta attīstību Latvijā, īpašu uzmanību pievēršot jauniešu iesaistīšanai šajā sporta veidā. Viens no federācijas uzdevumiem ir organizēt nacionāla un starptautiska mēroga ūdens motosporta sacensības, nodrošinot kvalitatīvu sacensību programmu un patīkamu atpūtu skatītājiem.

Informāciju sagatavoja
Andrejs Sviķis,
preses sekretārs
Latvijas Ūdens motosporta federācija
mob. tālr.: 28652677
e-pasts: andrejs@lumsf.lv
www.lumsf.lv

11.06.2008