Uģis Gross dala autogrāfusPublicēja Andrejs Siliņš

Uģis Gross ciemojās pie skolēniem 21.decembra agrā rītā Aizupes pamatskolā Jelgavas rajonā viesojās ūdens motosportists Uģis Gross un pastāstīja interesantas lietas par sevi.

Uģis pirms nedēļas startēja Apvienotajos Arābu Emirātos F-1 sacensībās uz ūdens, bet tagad bija ieradies pie Aizupes pamatskolas skolniekiem, lai stāstītu ar ūdens motosportu saistītos piedzīvojumus. Divu stundu laikā, ko Uģis pavadīja Aizupes pamatskolā, viņš paspēja zinātkāros bērnus informēt par ūdens motosporta noteikumiem un īpatnībām, kā arī atbildēt uz visiem interesentu jautājumiem. Skolnieki noskaidroja, ka jauniešu laivas pārvietojas ar 60 – 70 km/h, kā arī to, ka ar šo sporta veidu var sākt nodarboties no 10 gadu vecuma. Uģis pats sācis nodarboties ar ūdens motosportu tikai 13 gadu vecumā, bet tagad, tas jau ir kļuvis par viņa aizraušanos.

Aizupes pamatskolas skolotājas - Inga Jansone un Ilona Dombrovska saka : „Mēs visi Uģi ļoti gaidījām, tikpat ļoti kā Ziemassvētku vecīti. Mēs esam priecīgi personīgi satikt tik veiksmīgu un zināmu sportistu. Mūsu skolniekiem šodiena ir lieli svētki, jo ir pēdējā skolas diena šajā semestrī, un pats svarīgākais ir tas, ka mūs apciemojis Uģis Gross.”

Bērni, gaidot īpašo ciemiņu Grosu, bija sagatavojuši viņam dāvanas un zīmējumus, protams, ka arī Uģis bija padomājis par 2. un 4. klases skolniekiem un sarūpējis viņiem 2008. gada ūdens motosporta kalendārus ar savu autogrāfu, krekliņus ar laivas attēlu un piekariņus.

Uģis saka: „Arvien vairāk jauniešu sāk nodarboties ar ūdens motosportu, viņi cenšas un rezultātā viņiem labi sanāk. Nākamajā sezonā pirmo reizi notiks pasaules čempionāts jauniešiem. Tas nozīmē, ka jauniešu vidū paveras arvien jaunas izaugsmes iespējas.”

Informāciju sagatavoja

Latvijas Ūdens motosporta federācijas preses dienests22.12.2007